Sayfa Seç

reklâm

Zor Dönemeç Kolay Galibiyet | Fenerbahçe – A. Alanyaspor 2-1

Zor Dönemeç Kolay Galibiyet | Fenerbahçe – A. Alanyaspor 2-1Puan 97%Puan 97%
reklâm

Zor Dönemeç Kolay Galibiyet | Fenerbahçe – A. Alanyaspor 2-1

Fenerbahçe’mizin Süper Lig mücadelesinde verdiği en kritik dönemeçlerden biri olan A. Alanyaspor ile kendi evinde yaptığı karşılaşmadan 2-1lik skor ile galip gelerek çok büyük bir avantaj elde etmesini bildi. Tebrikler Fenerbahçe bu sezon tüm olumsuzluklara rağmen verdiğin mücadelede elde ettiğin şu anki pozisyon parmak ısırtacak türden.

Erol Bulut’un öğrencileri bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Peki sadece bizleri mi? Elbette hayır tüm rakipleri, spor yazarları ve yorumcuları da elbette. Fenerbahçe çok tehlikeli bir takım olduğu ortada. Kimse Erol Bulut’un topu rakibe vereceğini 3ncü bölgede pres yerine baskıyı daha geriden kurup defansı da biraz daha ileriye taşıyarak rakibinin sıkışık bölgede kaybettiği toplarla atağa kalkan bir Fenerbahçe yaratmasını şaşkınlıkla izlediler. Çok zekice takım yorulmadı bile, %30 topla oynama yüzdesi ile ancak bu kadar pozisyona girilebilir. Eğer kazanılan toplarla oluşturulan ataklar sonucu girilen gol pozisyonlarının hepsini değerlendirsek en az 4-5 gol de elde edebilirdik. Ama önemli olan 3 puanı almaktı ve takım bunu başardı.

Gelelim spor yazarları ve o muhteşem yorumlar yaparak algı operasyonları yapan kimi futbol yorumcularına. Çaresizliğin ötesindeki sudan çıkmış balığın çırpınışları gibi yapılan mantık dışı yorumlar. Neymiş bu futbolla şampiyonluk Fenerbahçe için hayalden öteye geçemezmiş. Koskoca Fenerbahçe kendi sahasında topu rakibe vererek aciz ve çaresiz futbol anlayışı ile mahkûm oynadı gibi son derece mantık dışı açıklamalar.

O Yorumculara Bende Bir Yorum Yaparak Soruyorum;

“Hepiniz Alanya maçında Fenerbahçe’nin zorlanarak puan belki de puanlar kaybetmesini bekliyordunuz. Ama Fenerbahçe için maçın son 10 dakikası hariç hiç de zor olmayan hatta bence çok kolay bir galibiyete hakkıyla imzasını attı. Fenerbahçe çok zorlanacağını zannettiğiniz rakibine topu teslim etti hem de oyunun %70 inde topa sahip SİZE GÖRE MUHTEŞEM Alantaspor skor üretmek adına ortaya neler koydu. Gol atabildi mi? Evet bana göre penaltı pozisyonundan önce ofsaytı göremeyen ya da görmek istemeyen hakem ve vara rağmen kazanılan penaltı sayesinde bir gol atabildiler. Yani topla oynadıkları %70lik periyod da golü bulamadılar. Fenerbahçe karşısında o denli çaresizlikle top çevirdiler ki neredeyse futbolu oynarken futbolu unuttular. Daha doğrusu Erol Bulut’un öğrencilerinin oynadığı futbol ve beklemedikleri taktik karşısında dumura uğradılar desek yeridir. Şimdi soruyorum tüm rakiplerini teker teker yenerek zirveye oynayan korktuğunuz Alanyaspor karşısında maçta sadece %30luk periyodunda topa sahip olan Fenerbahçe’nin aldığı galibiyeti ya Fenerbahçe % 50 topa sahip olsa idi neler yapabilirdi? Sizi tatmin eder miydi?”

Bence Hayır çünkü bu takım ne yapsa algılarınıza devam edebilmek adına Fenerbahçe’nin iyi bir takım olduğunu kabullenemeyeceksiniz. Sizler için üzülüyorum çünkü bu takım son üç haftadır sizleri işini çok zorlaştırıyor Allah sizlere kolaylık versin.

Erol hocaya ve Fenerbahçe’nin o muhteşem çubuklusunu giyip, sahamızın çimlerine imza atarak kazanılan bu değerli üç puan için teşekkürlerimizi sunuyorum. Yola devam inanan tüm Fenerbahçelilere şampiyonluk için sonuna kadar takımına desteğe yüreklerden gelen coşkuyla haykırırcasına devam.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

97%

EDİTÖR PUANI
97%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This