Sayfa Seç

reklâm

Transfer Planlamasında Kaliteyi Arttırmak Çok Önemli…

Transfer Planlamasında Kaliteyi Arttırmak Çok Önemli…Puan 94%Puan 94%
reklâm

Centilmen VIP Club Üyesi

Demhat Doğan Yorumluyor;

Transfer Planlamasında Kaliteyi Arttırmak Çok Önemli…

Transfer politikalarının önemi takımlar üzerinde öylesine büyük etkileri var ki; Örnek olarak bu yıl Fenerbahçe’mizin izlediği transfer harekatları son derece olumlu sonuçlarını hem sahada hem de kulüp maaşlarına kattığı kar ile görmekteyiz. Artık eski hatalı transfer politikalarından uzak durmamız gerekmekte.

Son zamanlarda, önümüzdeki sezon transfer sezonu için birkaç yazı gördüm. Genel itibari ile görüşler “Pelkas böyle devam ederse iyi paraya satılır yada Ozan’ın satışından kasamıza oldukça para girer.” Ve buna benzer yazılar postlar sosyal medya ve internet yorumlarında rastlamaya başladım. Acizane bu düşüncelerin kanımca transfer politikamız gereği yanlış olduğu kanaatindeyim. Gerek Pelkas ve gerekse Ozan Tufan daha çok genç ve takıma katkıları son derece iyi şampiyonluk yolunda giden bir takım için böylesine takıma katkı sağlayan futbolcularla birlikte daha pek çok şampiyonluklar kazanabileceğimizi unutmamalıyız.

Benim Önümüzdeki Yıl İçin Düşündüğüm Transfer Politikası Şöyle Olmalı;

Bu sezon olası bir şampiyonlukta kulüp kasamıza girecek rakam 30 Milyon€ olacak. Bunun yanında bu sezon takımıza katkı sağlamayan Dirar, Zanka, Murat, Tolga, Zajc, Frey ve Deniz gibi isimlerin maaş olarak kulübümüze maliyetleri en az 6 Milyon€.

Bu denli ağır bir maliyeti kullanamadığımız futbolculara vermemek için önümüzdeki sezon transfer döneminde satış için iyi bir yol izlenmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Deniz Başakşehir’de iyi performans gösterdi 3-4 milyona satıldı. Zajc’ın zorunlu satın alma olayı var bildiğim kadarıyla 2 milyona da o gitti varsayalım. Frey de bu sene iyi oynuyor takımında bir buçuk iki milyon da oradan gelse. Dirar, Murat ve Tolgayı göndersek, Zanka’dan da 1 milyon desek yani total olarak yukardaki isimlerin 6 Milyon€ maaşı ve birkaçından elde edebileceğimiz gelirle kulübümüze olası kar marjı olarak 10-12 milyon € civarı artı gelir elde etmemek içten değil. Özellikle bu futbolcuları bu sene asla kullanmadığımızı da özellikle belirtmek isterim.

Olası bir şampiyonlukla birlikte gelecek maddi kazancımızı da üzerine eklediğimizde 42 Milyon€ yapar. Samatta için verilecek olan 6.5 Milyon€ buradan düşecek olsak dahi kulübümüzün kasasına son derece kazançlı bir girdi yakalanmış olur.

Tıpkı bu sene gibi önümüzdeki sezon için çok iyi bonservissiz isimlerin var olduğunu da unutmamak lazım. Yabancı sınırını düşünerek kanaatimce bonservisi biten Dorukhan ve Zinckernagel Fenerbahçe’miz için çok faydalı olur totalde ikisine de 3 Milyon€ ödense rahatlıkla takıma gelirler. Biz de sadece şampiyon olarak ve elindeki kullanmadığımız futbolcularımızın gittikleri takımda iyi performans vermesinden dolayı elde ettiğimiz bu gelirle artı bir transfer kazancı daha elde etmiş oluruz.

Ozan Tufan ve Dimitrios Pelkas bizim için kıymetli kaliteli oyuncular. Hatta ikisi de bizim için genç ve performansları bu şekilde ilerlerse ki durum bunu göstermekte bize bu sene değil 3 sene daha şampiyonluk getirebilirler kısa bir hesapla 3×30 Milyon€ daha artı kazanç. Hesaplayın derim.

Fenerbahçe borcunu şampiyon olarak kapatmalı. İyi oyuncularını kalitelerini satarak değil. Hadi diyelim ki Sattık Ozan’ı, Pelkas’ı, Altay’ı, Ferdi’yi ve hatta o kullanmadığımız futbolcuları da. Yetmedi şampiyon olduk ve o parayı da kasamıza koyduk toplamda 90 Milyon€ para girdisi sağladık diyelim. Peki yeni gelen transferlerin performans vereceği ne malum? Samatta gibi kalitesini uluslararası arenada kanıtlamış bir santrafor sadece 8 hafta gol atamıyor diye söylenmedik laf kalmıyor. Peki ya yeni gelenler için çok daha vahim olaylar ile karşılaşırsak ne olacak?

Kaliteyi gönderdiğinde yerine bir başka kalite alırsan olduğun yerde sayarsın. Olması gereken kalitesizlerden gelir elde edip daha kaliteli olanları almak ve kadroyu koruyarak daha da güçlendirmek olmalı bence.

Şampiyonlar ligimi?

Elimizde bulunan kadro çok kaliteli buna ek olarak Dorukhan, Zinckernagel Transferini gerçekleştirirsek ve Başakşehir’in Rafaeli, Cadlisi gibi 2-3 takviyesi ile şampiyonlar liginde başarı elde edebiliriz kadro iskeletini tümden değiştirmeye gerek olmadığını düşünmekteyim.

Sevgi ile tüm renktaşlarıma saygılarımı sunarım.  

Centilmen VIP Club Üyesi
Demhat Doğan

DERECELENDİRME

94%

CENTİLMEN ADAM PUANI
96%
EDİTÖR PUANI
92%
reklâm

1 yorum

  1. Hande Telli

    Bir Fenerbahçeli olarak söylediklerinize can-ı gönülden katılıyorum. Boğazdaki 100 milyon dolarlık yalıyı 10 milyon dolara satıp sonra Beylikdüzü’nden 500 bin liralık ev aldıktan sonra vay efendim acayip kar ettim demek gibi bir şey işe yarar futbolcuyu satıp işine yaramayacak futbolcu almak.

    Yanıtla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This