Sayfa Seç

reklâm

Silkelen ve Kendine Gel Burası Fenerbahçe

Silkelen ve Kendine Gel Burası FenerbahçePuan 97%Puan 97%
reklâm

Silkelen ve Kendine Gel Burası Fenerbahçe

Olmadı bu hiç olmadı. Gerçi bunun sinyalleri son 3-4 haftadır çeşitli açılardan bizlere veriyordu. Özellikle kendi sahamızda yaptığımız mücadele ve saha içinde sergilenen futbol bizlere kötü sinyaller veriyordu. Ama ben bunda değilim beni rahatsız eden bambaşka bir görüntü;

Öncelikle şunu ifade edeyim. Asla ama asla hiç kimse mevkii içtimai ne olursa olsun hiçbir kurum dernek veya her neyse Fenerbahçe’mizden daha üst bir konumda olamayacağını vurgulamalıyım.

Daha bir hafta önce Denizlispor ile oynadığımız maçta hakemin taraflı ve yanlı yönetimine rağmen yaptığımız mücadele ve savaşarak elde edilen galibiyete gölge düşüren yine bizler olduk. Bizler derken Fenerbahçe yönetimi başta olmak üzere teknik heyet ve futbolculardan bahsediyorum. Yetmezmiş gibi birde Aykut Kocaman hayranları ve Aziz Yıldırım aşıkları hemen sosyal medyada öylesine saldırılarda bulundular ki sahadaki takımın kaybettiği puanlara ek olarak psikolojik olarak daha fazla puan kaybı yaşatmak istercesine yorum ve ifadeler. Şunu belirtmeliyim ki duygusal olarak bu yorumları yapan kişileri ayırıyorum. Duygusal açıdan böyle hatalı yorumlar yapıla bilir. Ama kasıtlı ve yanlı provokasyon yapanlar aramızda yok değil.

Fenerbahçe Yönetimi Sizlere Sesleniyorum;

Daha önce de ifade ettim. Hiç kimse Fenerbahçe’den daha üst bir makamda olamaz. Taraftardan yardım istediniz. Maddi ve manevi olarak takımımıza bu vefalı taraftar böylesine pandemi yokluğunda sofralarından azaltarak takımı için destek verdiler. Çünkü onlar kendilerine mutluluk yaşatan bu takımdan uzak kalmak istemiyor ve onun başarılı olmasını istiyorlardı. Peki bu kötü tabloyu Fenerbahçe taraftarına yaşatmak mübah mı? Saatlerce bekledim yönetimden bir kişi bile adam gibi bir açıklamada bulunmadı. Fenerbahçe taraftarı kendisine fırça atan başkanları da gördü ve onlara verilmesi gereken cezayı kesti. Sizin göreviniz bu takıma şampiyonluğu yaşatmak için mücadele vermek. İşinizi yapacaksınız. Disiplinli güzel bir kulüp görmek istiyoruz. Bunu sağlamak sizin işiniz. Çözüm yolu maddi ise bunu bu taraftar fazlası ile yaptı, hayır manevi destek ise sonuna kadar tüm sevgisini ve desteğini bu taraftar hem size hem de takımına gösterdi. Sizin de bunun hakkını düzgün bir kulüp yönetimi ile yerine getirmek zorundasınız. Takım içinde disiplinli ve sonuç almak için yetkin, ilerisi için öngörülü ve iş bitirici olmalısınız. Çünkü Fenerbahçe yöneticisi olmak çok zordur. Madem bu görevdesiniz tüm bunları ve fazlasını yapmalısınız.

Emre Belözoğlu Bu Sözlerim Sana;

Şahsen bu gelinen durumda en az senin günahkar olduğunu düşünenlerdenim. Yalnız bu durum sana çok zarar verir. İnan ki senin zarar görmeni hiç istemiyorum. O yüzden bu satırları dikkatlice okumanı rica ederim. Futbolculuğunda ki savaşarak verdiğin mücadeleleri hep hatırlıyorum. Yeni görevinde de transferler hem aldığımız hem de satışlarımız olsun sergilediğin çalışmaları da takdir etmekteyim. Çünkü yıllardır takım bu denli hızlı ve karlı bir transfer dönemini yaşatamamıştı bize. Ama dikkatli ol unutma ki sen artık bir sportif direktörsün. Takımın saha içi organizasyonlara taktiksel çalışmalara karışmasan da başarı kaydedemeyen sporcu ve hatta teknik heyetten sorumlusun. Kısacası Erol Bulut taktiksel olarak saha içinin patronu olsa da sen de onun başarısızsa eğer onu sorgulamak ve çeki düzen vermek gerekirse değiştirmek ve hatta hesap sorabilmelisin yoksa kurunun yanında yaşta yana bilir.

Erol Bulut Senin İçin Düşüncelerim Şöyle;

Türkiye’de Fenerbahçe takımının teknik patronu olmak her teknik direktörün hayallerini süsleyen en üst makamdır. Bu şans şahsına eski bir Fenerbahçeli futbolcu ve genç bir teknik adam olarak verildi. Sahada kaybedilen neticeler alına bilir elbette. Dünyanın en iyi takımları da maç kaybedebilir. Ama Fenerbahçe asla böyle maç kaybedemez. Bunun sonucu ağır olur. Sahadaki taktiklerinden bahsetmiyorum. Takımındaki hiçbir futbolcu mücadele edemiyor. Savaşamıyor. Paslaşamıyor. Top süremiyor. Peki neden? Cevap olarak; “sorun bu, kaynağını araştırıyoruz” deme lüksün yok senin. Takımı çalıştıracaksın. Gerekirse gece gündüz 24 saat hatta haftada 7 gün hiç durmadan yemeden içmeden çalıştıracaksın. Yetmez sende çalışacaksın yeni taktikler üreteceksin. Rakiplerini analiz edeceksin. Uyumayacaksın. Başarı elde etmek için bulunduğun mevkiinin hakkını başarıya ulaştırmak için önce kendinle sonra takımınla birlikte yarışacaksın. Yapmalısın. Burası Fenerbahçe böyle bir futbol anlayışı olamaz. Adaleti sağlayacaksın. Futbolcuların güvenlerini kurduğun adalet ile formalarını vererek sağlayacaksın. Futbolcularının sana olan saygısını da futboldaki bilgin ve becerilerini onlara aktararak kazanacaksın. Vakit varken hemen toparlanıp en kısa zamanda sonuç almak için çalışmalara başlamalısın. Eğer vakit kaldıysa…

Buda Çubukluyu Giyen Futbolcularımıza;

Her Fenerbahçeli tüm dönemin futbolcularını ezbere sayarlar. Bir sevdadır bu. Fenerbahçe formasını giymek ve o sahaya çıkmak. Muhteşem olsa gerek. Kimler basmadı o çimlere dünya yıldızları, unutulmaz efsaneler. Hala yüreklerde sonsuz sevgi beslediğimiz değerler. Böylesine bir formayı giyiyorsunuz. O çimlerin üzerinde mücadeleler veriyorsunuz. Hakkını vereceksiniz. Vermelisiniz. Hemen toparlanmalı ve kenetlenmelisiniz. Çünkü bu kulüpten daha büyüğü yok bu Dünya’da bizim için. Mücadele vermenizi istiyoruz. Tüm fizik gücünüz ile tüm benliğiniz ile tüm ruhunuz ile. Kafalarınızı tekmelere sokarak. Sizi harcamak isteyen hakemler olsa bile yılmadan, pes etmeden her şeye rağmen savaşan futbolcular görmek istiyoruz. Çünkü çubuklu ancak böyle futbolcuların üzerlerinde üniforma olur. Ya kahraman olacaksınız yada tarihte yok olup gideceksiniz. Bu maçta çok azınız hariç tek bir top kazanamadınız. Tek bir mücadeleden galip ayrılamadınız. Hatta burnunuzun dibindeki adama pas bile veremediniz. Koşmadınız. Tekme yemediniz. Ne yaptınız? Aranızda ismini vermek istemediğim kimileriniz maç sonu gülüyordu. Sahada yürüyenler, Bana pas atılmasın dercesine pas kanallarından kaçmalar. Yardım bekleyen arkadaşını uzaktan seyretmeler. Hatta şuna bile tanık oldum boşta olan futbolcunun kendisine pas verilmemesi için işaretle ters kanadı gösteren futbolcular. Siz bu gevşekliği ve bu saygısızlığı nereden aldınız? Oynamak istemiyorsanız Emre Belözoğlu ile konuşun. Gereği ne ise yapılsın. Savaşarak maç kaybedin. Silkelenin. Önümüzdeki maç için çalışın ve bunun böyle olmadığını tüm Fenerbahçe camiasına gösterin. Ya da bırakın sizin yerinize gençler ter döksün. Hiç değilse mücadelelerini zevkle seyrederiz isterlerse tüm maçlarını kaybetsinler.

Taraftarlardan Ricam;

Sosyal medyada Aykut Kocaman, Ersun Yanal, Aziz Yıldırım gibi yorumlar görüyorum. Bunları yapmayın onlar denendi ve o devir bitti. Aykut hocanın futbolu da Fenerbahçe’ye yakışan bir tarz asla değildi. Defans ağırlıklı son derece yavaş demode bir futbol soldan sağa sağdan orta sahaya tekrar geriye geriden paralel sola bitmek bilmeyen sıkıcı pasif bir futbol. Ben savaşarak kazanan takım istiyorum. Çok gol atan attıkça daha çok atan her anı heyecanla dolu unutulmaz maçları torunlarımla paylaşmak istiyorum. Eminim sizde benim gibi düşünüyorsunuzdur.

Sevgiyle kalın değerli Fenerbahçeliler hiçbir şey bitmiş değil ve bazen kötü sonuçlar iyi sonuçları beraberinde getirir.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

97%

EDİTÖR PUANI
97%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This