Sayfa Seç

reklâm

Şampiyonluk Yolunda Tökezlemek | FENERBAHÇE – GÖZTEPE 0-1

Şampiyonluk Yolunda Tökezlemek | FENERBAHÇE – GÖZTEPE 0-1Puan 42%Puan 42%
reklâm

Şampiyonluk Yolunda Tökezlemek | FENERBAHÇE – GÖZTEPE 0-1

Fenerbahçe’miz Süper Lig mücadelesinde yirmi altıncı haftasında kendi sahasında Göztepe ile oynadığı karşılaşma sonucunda 0-1 yenilerek 51 puanda kaldı ve lig sıralamasında 3ncü sırada yerini alarak liderle eşit olan puan durumundan 3 puan geriye düşmesine engel olamadı.

Karşılaşmaya Erol Bulut hocamızın saha içi yayılımında ki 4-2-3-1 formasyon dizilişi ile sahaya çıkan takımımız mücadelenin henüz 9ncu dakikasında kullandığı korner sonucunda topu kaybederek uzun topla kontraya çıkan Göztepe karşısında inanılmaz bir kademe hatası ile yakalandı ve kalemizde gördüğümüz gol ile 1-0’lık skorla karşılaştı. Maçın hemen başında böylesi büyük bir hatanın şampiyonluk mücadelesi veren bir takımın yapma lüksü olmaması gerekmekte. Caner ve Nazım Sangaré pozisyon ve kademe hatası yaparak Halil Akbulut’un kalecimiz Altay ile karşı karşıya kalmasına ve golü de kalemizde görmemize sebebiyet vermiş oldular.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekli ki takımımızın özellikle son haftalarda oynadığı oyun sergilediği futbol, mücadele ve taktiksel sistem bozuklukları ne yazık ki bu son karşılaşmada daha da artmış olarak gözler önüne sergilendiğini gördük. Maç boyunca toplam 13 korner kullanan Fenerbahçe’de her korner vuruşunu farklı sporcuların kullanması çok ilgi çekiciydi. Eskiden kornerleri kullanan kişi genelde Caner oluyordu şu anda kimi zaman Caner kimi zaman Mesut kimi zaman Sosa kullanmakta. Frikikler ise aynı şekilde hemen hemen herkes topun arkasında kimi zaman Caner kimi zaman Sosa Kimi zaman Mesut hatta kimi zaman Enner Valencia peki neden. Nitekim golü de henüz 9ncu dakikada hatalı bir korner organizasyon sonucunda kaybedilen topla çıkılan kontra atak ile ve üzerine de kademe hatası yaparak kalemizde görmüş olduk.

Bu durum elbette başlı başına taktiksel ve futbol disiplininden uzak organizasyon bütünlüğünden yoksun bir başarısızlığın sonuçlarının skora yansıması idi. Peki hepsi bu mu? Elbette hayır! Keşke yanlışlar ve olumsuzluklar bu kadarla kalabilse.

Takımımızdaki bir diğer problemde ne yazık ki futbolcularımızın sahada verdiği mücadele ruhunu tam anlamı ile sahaya yansıtmamalarından kaynaklanmakta. Ben bunda bir kasıt veya art niyet aramak istemiyorum. Çünkü taktiksel eksiklikler futbola yansıyan olumsuzluklar ve başıboşluklar sebebiyle yapılan preslerin zamansız ve yersiz olması cılız atakların son paslardaki kişisel tercih hatalarının özellikle bu maçta hiçbir birebirlerde başarılı olamamamızın adam kaçırma, derinlemesine paslar, kanat organizasyonları yetersiz ve olanlarda asla tehlikeli ve gole dönük değil.

Elbette tüm bunlar tehlikenin hat safhaya geldiğinin göstergesi. Erol hoca takımımızın teknik patronu biz centilmen adam ekibi olarak camiamızın Teknik patronu olarak makamına her zaman saygı gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Lakin bu takımın bir geçmişi şanlı bir tarihi ve her şeyden önemlisi 100 yılı aşkın verdiği mücadele geçmişi adına oynanan futbolu düzeltmek, takımı silkelemek ve önümüzdeki maçları kayıpsız geçmek zorunda. Sorumluluğu büyük ve sıkıntıları da az değil. Elbette başarılı olması dileğimiz aksi halde Fenerbahçe’de eriyip yok olması da kaçınılmaz acı bir gerçek haline de gelebilir.

Önümüzde önemli bir Trabzon deplasman mücadelesi bizleri bekliyor olacak. Bu maç hakkında herhangi bir analizin sağlıklı olabileceğini düşünmemekteyim. Zira her alanda tel tel dökülen bir takım vardı ve ne yazık ki o Fenerbahçe’mizdi. Trabzon maçı şampiyonluk için son derece önemli bir dönemeç olacak. Bu maçta alınan veya kaybedilen puanların önemi bizler için çok büyük olacak. Tüm konsantrenin bu maça yönelmesi ve herkesin buna odaklanması şart.

Son olarak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Sahamızın zeminini yıllardır bu kadar kötü şekilde asla görmedim. Yıllarca zemini en düzgün saha bizim sahamızdı. Anladığım kadarıyla oynanan futboldan sanki sahamızın zemini de küsmüş gibi. Çimlerin durumu içler acısı. Kulübün bu sahaya gerekli özeni göstermesi gerekmekte. İnşallah futbolumuzun düzeldiğine şahit oluruz elbette sahamızın da. Sevgiyle kalın renktaşlarım. Bizim tek Fenerbahçe’miz var bunu unutmayın.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

42%

CENTİLMEN ADAM PUANI
42%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This