Sayfa Seç

reklâm

Mbwana Samatta’dan Açıklamalar;

Mbwana Samatta’dan Açıklamalar;Puan 79%Puan 79%
reklâm

Mbwana Samatta’dan Açıklamalar;

Fenerbahçe’mizin transfer yıldızlarından Mbwana Samatta antreman sonrasında basının karşısına geçerek merak edilen soruların hepsine cevap verdi.

Tanzanya milli takımının tecrübeli yıldızı Samatta son derece samimi açıklamaları ile bir takım futbolcusu olduğunun da işaretlerini vermiş oldu;

Hızlı ve Çevik Olduğumu Söyleyebilirim;

“Kendi tarzım hakkında konuşmam gerekirse; hızlı ve çevik olduğumu söyleyebilirim ama burada her şeyi söylersem rakip defans oyuncularına bütün sırlarımı açıklamış olurum. Rakip defans oyuncularla aynı hizada oynayıp, arkaya sızmayı seven bir oyuncuyum. Benim için en önemlisi gol atmak. Gol atmak bana keyif veriyor. Takımıma katkı sağlamak bana keyif veriyor. Çünkü en çok puan alan takım şampiyon oluyor. Umarım her şey düşündüğümüz gibi gider ve daha iyi bir sezon geçiririz.”

Böyle Bir Kulüpte Olmak Her Futbolcunun Hayalidir;

“Fenerbahçe dünyanın en büyük kulüplerinden bir tanesi. Dünyaca bilinen büyük bir kulüp. Buranın bir futbolcusu olarak beni seçtikleri için gerçekten çok mutluyum. Fenerbahçe gibi bir takım sizi isteyince ‘hayır’ demek gerçekten çok zordur. Harika taraftarları olan bir kulüp. Böyle bir kulüpte olmak her futbolcunun hayalidir. O yüzden burada olduğum için çok mutluyum”

Herkesin Benden Gol Atmamı Beklediğini Çok İyi Biliyorum;

“Herkesin benden gol atmamı beklediğini çok iyi biliyorum ama benim için takımımızın ne yaptığı çok önemli. Eğer takımımız her maçta üç puan alırsa, ben gol atmazsam; yine çok mutlu olurum. Sene sonunda takımın başarılı olması önemli, oyuncunun değil. Bu da tek başına mümkün olmaz. Dolayısıyla her şeyimi vermek istiyorum. Oynadığımız her maçta üç puan alırsak ve şampiyon olursak ben zaten çok mutlu olurum. Konsantre olduğum konu açıkçası gol kralı olmak değil takımıma elimden gelenin en iyisini vermek istiyorum.”

Belki de Benim İçin Tanrı’nın Planı Buydu;

“Aston Villa’daki performansım için kimseyi suçlayamam. Çünkü orası da benim için güzel bir tecrübeydi. Fenerbahçe gibi büyük bir takıma gelmeden önce yaşamam gereken bir tecrübeydi diye düşünüyorum. Dolayısıyla pozitif yaklaşıyorum. Belki de benim için Tanrı’nın planı buydu. Buraya gelmeden önce böyle bir tecrübe yaşamam gerekiyordu. O tecrübeyi yaşamış olduğum için mutluyum. Son derece pozitif bakıyorum. Aston Villa benim için güzel bir tecrübeydi.” ifadelerini kullandı.

Tanzanyalıların Tamamı Fenerbahçe’yi Destekliyor Olacak;

“Fenerbahçe’nin artık Tanzanya’dan çok fazla taraftarı var. Futbolu seven Tanzanyalıların %100’ü tamamı Fenerbahçe’yi destekliyor olacak. Çünkü onlar beni destekliyorlar. Ben milli takım kaptanıyım ve onlar için, birçok çocuk için orada idol olarak gördükleri biriyim. Gerçek anlamda çok fazla desteklerini görüyorum, nereye gidersem gideyim. Dolayısıyla eminim ki Fenerbahçe de çok fazla taraftar kazandı.”

Mbwana Samatta büyük liglerde mücadeleler vermiş, tecrübeli bir forvet Can Bartu tesislerinde gerçekleşen antrenman sonrası basının sorularına verdiği cevapların öne çıkanlarını sizlerle paylaştık. Samatta’nın samimi ve içten cevapları onun Fenerbahçe’ye sadece bir yıldıza değil ayrıca tecrübeli ve hayata olumlu bakan, çalışkan bir takım oyuncusu kazandığının farkına vardık.

Gollerinle ve futbolunla takımla birlikte, taraftarlarımızın coşkusunun yarattığı güçle şampiyonluğu kazanıp sadece bizleri değil yeni Tanzanyalı Fenerbahçeli taraftarları da sevince boğarsın Samatta.

Centilmen adam

DERECELENDİRME

79%

CENTİLMEN ADAM PUANI
79%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This