Sayfa Seç

reklâm

Maç Sonu Açıklamalar | Kasımpaşa – Fenerbahçe

Maç Sonu Açıklamalar | Kasımpaşa – FenerbahçePuan 89%Puan 89%
reklâm

Maç Sonu Açıklamalar | Kasımpaşa – Fenerbahçe

Kasımpaşa Fenerbahçe maçının ardından futbolcularımızdan karşılaşma ve oynanan futbol hakkındaki yorumlarını yayıncı kuruluşa verdikleri demeçlerle dile getirdiler.

Mame Thiam;

“Çok mutluyum, özellikle takımımızın elde ettiği galibiyetten dolayı çok mutluyum. Bugün kazanmamız gerekiyordu ve büyük bir takım hüviyetini göstermiş olduk. Elhamdülillah çok mutluyum.”

“Bugün kazandığımız için gerçekten mutluyuz. Pelkas’la birlikte oynuyoruz. Yeni oyunculardan kurulu bir takımdık ama bunu beraber aşıyoruz. Daha iyi çalışıyoruz ve mümkün olan en iyisini göstermek istiyoruz daha iyi çalışarak.” 

Sadık Çiftpınar;

“Benim iyi oynamamdan ziyade bugün takım olarak hafta boyunca maça hazırlanırken tek amacımız kazanmaktı. Bugün net bir skor aldık. Benim için nerede oynadığım çok önemli değil, sahada olmam yeterli. Fenerbahçe için, bu arma için nerede olursam olayım elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bugün de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Olabildiğimce arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalıştım. Bunu da başarabildiysem ne mutlu bana. Özellikle büyük taraftarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Uzun süren sakatlığımın ardından oynamaya başladığım ilk andan itibaren bana çok destek oldular. Her zaman, her yerde arkamda durdular. Bizler de onların mutluluğu için terimizin son damlasına kadar mücadele ediyoruz. Aynı şekilde aileme, eşime, kızıma, arkadaşlarıma, anneme, babama çok teşekkür ediyorum. Hakikaten çok zor süreç geçirdim ve arkamda durdular. Kulüp başkanımız Sayın Ali Koç, Emre ağabey, yöneticilerimiz, hocamız Erol Bulut, takım arkadaşlarım… Hakikaten en iyi şeyleri hak ediyor hepsi. Biz de sahaya çıktığımız zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bugün de o günlerden bir tanesiydi. Her şeyden önce kazanmak çok önemliydi, bunu da başardık. Kısa bir süre sonra yine bir maçımız var. Artık bu akşam bunun sevincini yaşayacağız daha sonra önümüzdeki Alanyaspor maçına hazırlanıp arkadaşlarımızla beraber omuz omuza, el ele Fenerbahçe’nin başarısı için, galibiyetler için ter dökmeye devam edeceğiz.”

“Hocamız karar verecek. Neresi derse, ne yapmamızı isterse biz elimizden geleni yaparız. Hiç önemli değil. Önemli olan camiamız, önemli olan Fenerbahçe, Fenerbahçe’nin başarısı. İsterse kale desin, her yerde ben elimden gelenin en iyisini yaparım.” 

Sinan Gümüş;

“Çok kritik galibiyet. Medipol Başakşehir maçından sonra bugün sahadan 3 puanla ayrılmak bizim için çok önemliydi. Bu zor şartlarda, bu yumuşak zeminde iyi mücadele edip 3 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum.”

“İlk yarıda bence yüzde yüz penaltı pozisyonu var. Belki hakem göremez ama VAR’daki hakemler nasıl göremiyor? O soruyu da sizlere sorayım en iyisi.”

Erol Bulut;

“Eksiklerimiz vardı, hastalıklar vardı. İlk 11’i kurmakta biraz zorlandık pozisyonlara mevkiisel olarak baktığımızda. Ama üzerinde çalıştık. Arayı iyi değerlendirmeye çalıştık. Futbolcularımın hepsini tek tek tebrik ediyorum. Sadık sol tarafta rakibe hiç şans vermedi. Hem oyun kurmada hem defans anlamında müthiş işler yaptı; sol bek oynamadığı bir mevkii. Hafif sakatlığı olan arkadaşlarımızı da sahaya sürdük. 1-2 gün antrenmanla oynayan Luiz Gustavo ve Ozan Tufan 90 dakika sahada kaldılar ve müthiş performans gösterdiler. Sakatlıktan dönen Enner Valencia olsun, Samatta olsun iyi performans gösterdiler. İlerlemeye çalışıyoruz. Bugün iyi bir maç oldu, 3 puan aldığımız için mutluyuz. Başakşehir maçından sonra bugün 3 puan alıp üst tarafa yakın olabilmek, üst tarafı zorlamak önemliydi. Birkaç gün sonra önemli bir maçımız var. O bizim için daha da önemli olacak. Oraya da en iyi şekilde hazırlanıp 3 puanla devam etmek istiyoruz.

Şimdi Önemli Olan Alanyaspor Maçı;

“Bir sonraki maçı hiçbir zaman düşünmüyorum. Benim için önemli olan maç, önümde oynayacağım maç. Bugün Kasımpaşa maçıydı. Tercihlerimi ona yönelik yaptım. Hafif sakatlıklar vardı, yeni sakatlıktan çıkan futbolcular vardı, hastalığı geçmiş olan ve 1-2 gün antrenmanda olan ama fiziksel olarak fazla dezavantaj vermeyecek şekilde olacağını bildiğimizden dolayı takımı bu şekilde kurduk. Şimdi önemli olan Alanyaspor maçı. Ona yönelik takımımızı şekillendireceğiz. ”

Kaleye Atılan Şutu En Çok Engellenen Takımız;

“15. maç, 29 puan. Tabii daha fazla olmasını isterdik. İstenmeyen nedenlerden dolayı… Oraya fazla girmek istemiyorum. Tabii bizim kendimize de bakmamız lazım. Bugünkü maçtan önce bir istatistik söyleyeyim; kaleye atılan şutu en çok engellenen takımız. Bildiğim kadarıyla ortalama 48. Bu ne anlama geliyor? Bazen tercihlerimiz, futbolcularımızın tercihleri yanlış olabiliyor. Bunları daha iyi değerlendirmemiz lazım. Yapılacak orta, şut, pas… Bunları daha iyi kullanmamız lazım. Sadece yüzde 15’ini doğru karar verip değerlendirmiş olsaydık şu an daha farklı olabilirdi. Kolay değil. Yeni kurulan bir takım. 18 yeni transfer. Sezon başı aralıklarla gelen futbolcularımız oldu. Her zaman söylüyorum, ben bir bahane aramıyorum. Bu bir gerçek. Bunun üzerinde çalışacağız. Daha iyiye gitmemiz gerekiyor. Gidebileceğimiz kapasitemiz de var. İnşallah önümüzdeki haftalarda daha üst seviyelere geleceğiz.” 

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

89%

CENTİLMEN ADAM PUANI
89%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This