Sayfa Seç

reklâm

Maç Sonu Açıklamalar | Fenerbahçe – Y. Malatyaspor

Maç Sonu Açıklamalar | Fenerbahçe – Y. MalatyasporPuan 72%Puan 72%
reklâm

Maç Sonu Açıklamalar | Fenerbahçe – Y. Malatyaspor

Fenerbahçe Y. Malatyaspor maçının ardından futbolcularımızdan karşılaşma ve oynanan futbol hakkındaki yorumlarını yayıncı kuruluşa verdikleri demeçlerle dile getirdiler.

Luiz Gustavo;

“Buraya geldiğimden beri bu kulübün hedefi her zaman çok netti. Mümkün olduğu kadar maçlar kazanıp, şampiyon olmak. Maalesef bugün bunun tam tersini sahada gösterdik. Şampiyon olmak isteyen takım gibi gözükmedik. Konuşmak gerçekten çok zor. Sorumluluğu üzerimize almamız gerekiyor. Aynaya bakmamız gerekiyor. Daha iyi olmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Rakiplerimize saygı göstermemiz gerekir, ancak böyle şampiyon bir takım olabiliriz. Bugün bunun tam zıttını sahada gördük. Bugün kazanmayı kesinlikle hak etmedik, rakibimiz hak etti. Çünkü mütevazı bir şekilde tevazu ile oynadılar. Birlikte savaştılar. Ancak böyle şampiyon olabilirsiniz.”

Caner Erkin;

“Aslında bugün her şey eksikti. Gol atamadık, takım halinde iyi mücadele edemedik. Bunu asla bireyselleştirmemeliyiz ama Fenerbahçe içeride üst üste 3 maç mağlup oldu. Fenerbahçe’de 7’inci, 8’inci senemi geçiriyorum, böyle bir şey mümkün değil. Böyle bir şey olmamalı. Bunu buradan döndürmeliyiz.

Bütün suç bizde. Sonuçta sahanın içinde futbolcular var. Bunu buradan döndürecek olan da yani bunu düzeltecek olan da futbolculardır. Onun için artık herkesin elini taşın altına sokması lazım. Hep beraber olmamız lazım. Kötü oynayabiliriz, yanlış pas atabiliriz ama böyle bir kulüpte, Fenerbahçe’de kimsenin mücadele etmeme gibi bir hakkı yok hiçbir şekilde. Onun için bundan sonra herkes farklı olacak. Bunu buradan söylüyorum. Çünkü başka çaremiz yok. Ne taraftarlarımız, ne Başkanımız ne Fenerbahçe kulübü bunu hak etmiyor.

Biz hep en üstte olmalıyız. Bu da böyle devam etmeli. Zaten başka bir hedefimiz de asla olmamalı. Bugün kötü bir sonuç oldu. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz böyle bir sonuç aldığımız için. Bundan sonra düzeltmek zorundayız ve düzelteceğiz de. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Çünkü şampiyon olmak için, ligi en üstte bitirmek için elimizden gelenin fazlasını vermek zorundayız. Bunu da yapacağına inanıyorum bizim oyuncu grubumuzun. Bu kulübün bunu yapacağına kesinlikle inanıyorum.

Çok oyuncu katkısı oldu takıma. Yeni oyuncular tabii ki… Hep beraber oynayan oyuncular değiliz. Bunu herkes diyebilir, ben de aynı şekilde düşünüyorum. Futbolun dili her zaman birdir. Ben de buna inanırım. Onun için bir şekilde, ne olursa olsun, kamp süreci geçirdik ve ondan sonra yine aramıza katılan arkadaşlarımız oldu. Ama bir şekilde bizim beraber olmamız lazım, birbirimizi çok iyi tanımamız lazım. Belki de birbirimizi çok iyi tanımadığımız için benim nereye pas atacağımı ya da başka bir arkadaşımın nereye pas atacağını, ya da nereye koşacağını, ne zaman mücadele edeceğini, ne zaman duracağını… Her şeyi bilmemiz lazım. Sanki bunlarda biraz eksiklerimiz var. Ama bunlar onarılmayacak şeyler değil. Hocamızla beraber, Başkanımızla, herkesle bunların hepsini onaracağız. Konuşuruz. Konuşuruz diyorum ama sahada göstermeliyiz. İstediğimiz kadar konuşalım. Önemli olan sahada futbolcular her şeylerini verdiğinde, mücadele ettiğinde tabii ki skor aldığımızda her şey çok iyi olacaktır.”

Erol Bulut;

“Sebebi ne? Biz de onu bulmaya çalışıyoruz. Bugün zaten konuşacağımız hiçbir şey yok. Çalıştığımız, hatta maçtan önce söyledim; rakibimiz uzun toplarla gelecek, düşen toplar önemli olacak. Maalesef bunların hiçbirini kazanamadık. Rakip kalemize 4-5 kere gelse 3’ünü değerlendirdi ve maçı haklı olarak kazandı. Bu sorumluluk hepimize ait. O yüzden bunun üzerinden neden deplasmanda maçlarımızı kazanıyoruz neden evde kazanamıyoruz onun çaresini bulmamız gerekiyor. ‘Deplasman maçlarına daha farklı mı çalışıyorsunuz, evde oynadığınız maçlara daha farklı mı çalışıyorsunuz?’ diyeceksiniz. Biz bütün opsiyonlara çalışıyoruz, her anlamda kazanmak için. Maalesef evde gösterdiğimiz performans, son 3 maçta mağlup olduk; Beşiktaş, Konyaspor ve bugünkü maçta. Sorumluluk bize ait. Bunu kendi aramızda çözecek kadar da birbirimize dürüst olmamız lazım. Bir sorun var. Ne olduğunu en hızlı şekilde çözmemiz lazım.
 
Oyun planımız var. Oyun planı olmayan takım sahaya çıkıp bazı maçları çeviremez. Bu durumda olmaz. Ama o planı sahaya ne kadar yansıtabiliyoruz? Hücum anlamında evet pozisyonlara giriyoruz ama defans anlamında ciddi sorunlarımız var kendi evimizde oynadığımızda. Diğer taraftan da rakibin bulduğu her pozisyon gol oluyor gibi. 4 pozisyondan 3’ü gol oluyor: Beşiktaş maçında da aynı şeyi yaşadık; 5-6 pozisyondan 4’ü gol oldu. Biz kendi sahamızda pozisyonlarımızı iyi değerlendiremiyoruz. Böyle bir sorunumuz var. Mental bir sorun var. Bir şey var kesinlikle. Sorumluluk bana, bize ait. Kendi aramızda hızlı bir şekilde çözmemiz lazım.”

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

72%

CENTİLMEN ADAM PUANI
72%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This