Sayfa Seç

reklâm

Maç Sonu Açıklamalar | Fenerbahçe – Kasımpaşa

Maç Sonu Açıklamalar | Fenerbahçe – KasımpaşaPuan 86%Puan 86%
reklâm

Maç Sonu Açıklamalar | Fenerbahçe – Kasımpaşa

Türkiye Ziraat Kupası son 16 tur mücadelesinde Fenerbahçe Kasımpaşa maçının ardından futbolcularımızdan karşılaşma ve oynanan futbol hakkındaki yorumlarını yayıncı kuruluşa verdikleri demeçlerle dile getirdiler.

Nazım Sangare;

Çok zor bir maç oldu. Biraz yorgunluk vardı açıkçası ama rakip takımda da yorgunluk vardı. Üzerine koyarak devam etmemiz lazım. Önümüzde çok önemli maçlarımız var. Ona göre iyi rejenerasyon yapıp yolumuza devam edeceğiz.”

“Hedefim her zaman en iyi şekilde takıma yardım etmek. Yanımda çok iyi takım arkadaşlarım var. Özellikle Gökhan ağabey bana çok değerli tavsiyeler veriyor. Ben de en iyi şekilde sahaya çıkıp değerlendiriyorum.”

“Çok iyi bir havamız var. Kazanmaya alışıyoruz, inşallah böyle devam edeceğiz.”

Mbwana Samatta;

Kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Sakatlıktan sonra ilk 11’de çıktığım ilk maçtı. Golü bulduğum için çok mutluyum. Kendimi kötü hissetmiyorum, kötü durumda değilim sadece biraz yorgunluğum vardı. Doktorumuzla, fizyoterapistimizle kontrol edeceğiz ama ben kendimi iyi hissediyorum.

Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte oynuyorsanız forma rekabetinin olması çok normal. Herkes ilk 11’de oynamak istiyor. Herkes kendini göstermek istiyor saha içinde. İdmanları da aynı şekilde sürdürüyoruz. Oyuncu fırsat bulduğunda, forma şansını yakaladığında en iyisini sergilemek istiyor. Herkes oynamayı istiyor. Tabii ki bu memnuniyet verici bir durum.oynamak isteyen herkes aynı şekilde performansını da devam ettirmek istiyor. Bu da güzel bir şey.”

Ferdi Kadıoğlu;

“Öncelikle çok mutluyum. 5. galibiyetimizi aldık, seride. Kendi performansım olarak da bazı zamanlarda iyi işler yaptım, bazen de çok basit top kayıplarım oldu. Sonuça bakarsak, çeyrek finale çıktık ve o yüzden takım adına da mutluyum.” 

“Futbolcular çok fazla maç oynamak ister o açıdan iyi ama maç yoğunluğu oldukça fazla oluyor ve bu yüzden de çok fazla çalışmanız ve formda olmanız gerekiyor.  O yüzden açıkçası biraz zorluk yaşıyoruz.”

Erol Bulut;

Maça iki takım da kontrollü başladı. İki takım da birbirini çok fazla pozisyon vermemeye çalıştı. Süre biraz geçince oyun açılmaya başladı ve ikinci yarı daha da iyi oldu.  İki taraf adına da yeterince gol pozisyonları oldu. Biz, duran toptan birini iyi değerlendirdik; 1-0 öne geçtik, defansımızı iyi yaptık. 1-2 tane daha atabilirdik, iyi değerlendiremedik. Rakibin de birkaç tane pozisyonu vardı. Ama genel olarak baktığımızda iyi oyun, güzel oyun ve tur atladığımız için mutluyuz.” 

Her hafta üzerine koymaya çalışıyoruz. İyi gidiyor, defans anlamında iyi işler yapıyoruz. Hücum anlamında yeterince gol pozisyonlarına giriyoruz ama maalesef bazen son vuruşlarımızda, son paslarımızda daha isabetli olmamız lazım. Her hafta üzerine koyarak gittiğimizi göz önüne aldığımızda sakat futbolcularımız, hasta futbolcularımız oluyor, kart cezalıları oluyor, o yüzden tam anlamıyla hep rotasyona gitmek zorunda kalıyoruz. Büyük ihtimal sezon sonuna kadar bu şekilde devam edecek. Çünkü 3-4 günde bir maç oynuyoruz, aynı şekilde rakiplerimiz de öyle. Ama şu anda oynanan oyundan memnunum. Tabii daha iyisi de olabilir. Bunun üzerinde sürekli çalışıyoruz. Önümüzde yeterince maç var. Baktığımızda 5 galibiyet aldık ama bu, bizim için yeterli değil. Bunun devamını getirmek istiyoruz.

Takımın fiziksel durumundan çok memnunum. Rakamsal anlamda bir değerlendirme yapmam gerekirse son oynadığımız 118 km koştuk, ondan önceki maç 117,5 km koştuk. Ve arada sadece iki günlük bir dinlenme imkanımız vardı. O nedenle fiziksel açıdan bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ama takım tabii ki sonuç itibariyle yoruluyor.” 

1-2 transfer düşünüyoruz. Mümkünse bunları yapmaya çalışıyoruz. Tabii elimizdeki futbolcular olsun, bildiğiniz üzere ekonomik durum, limitler vs. onlar da el verdiği sürece 1-2 transferi takımımıza katmaya çalışıyoruz.”

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

86%

CENTİLMEN ADAM PUANI
86%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This