Sayfa Seç

reklâm

Kötü Oyunla Gelen Puan Kaybı | Fenerbahçe – Beşiktaş 3-4

Kötü Oyunla Gelen Puan Kaybı | Fenerbahçe – Beşiktaş 3-4Puan 56%Puan 56%
reklâm

Kötü Oyunla Gelen Puan Kaybı | Fenerbahçe – Beşiktaş 3-4

Evet tıpkı 15 yıl önceden yaşananların bir benzerini de Süper Ligin 10 uncu maçında kendi sahamızda yaşadık. Kısacası istenmeyen ama gelmesi kaçınılamaz bir dejavu.

Fenerbahçe bir değil birden çok hatanın bir araya gelerek yaptığı hataların sonucu olarak sahasında 3 puanı kaybetti. Hemen yanlış anlamayın. Takımı yerden yere vuracak ve hataların sorumlularından kelle isteyenlerden değilim. Çünkü bu takımın sezon sonu şampiyonluğa ulaşacağını ve o kupayı kendi sahamızda havaya kaldıracağımıza inanıyorum. Belki de bu yenilgi bize bir çok puan kazanmamızı sağlayacak gerçek bir silkelenme, toparlanma sürecinin sebebi olur. Bence olmalı da.

Jose Sosa;

Son iki üç haftadır takımın verdiği tehlikeli sinyaller zaten mevcuttu. Trabzon maçı ile başlayan Jose Sosa’nın form düşüklüğü ve özellikle pasların eskiye nazaran düşük yüzdesi atak organizasyonlarında olumsuz etki ettiği gibi kaptırılan toplar ile hazırlıksız yakalanan savunmamızın savuşturulması zor ataklara yetersiz müdahaleleri ve yenilen basit goller. Jose Sosa iyi başladı ama şu an iyi bir durumda değil ne yazık ki. Daha çol çalışması ve ilk haftalarından daha da iyi oynamak zorunda. Ona inancım tam. Çünkü çok tecrübeli ve ligimizi bilen bir yıldız. Eminim ki önümüzdeki maçlarında beklide en iyi performansına kavuşacaktır.

Mert Hakan Yandaş;

ilk haftalar yedekten oyuna giren ve son haftalarda da seyircilerin de beklentisi ile ilk on bir de kadroda yer bulan yeni gözde transfer. Senin de Fenerbahçe’ye ilerleyen zamanlarda çok artılar katacağından şüphem yok. Yanlız bu şansları iyi değerlendirdiğini söylemek zor. Takım içerisindeki hücum organizasyonlarında ki uyumsuzluğu onun daha çok takımla birlikte çalışması gerektiğini hatta çok fazla çalışması gerektiğini söylemeliyiz. Hücum bölgesinde rakip ceza sahasının hemen önünde kadar dayanmış olan tehlikeli atakları bu denli basit top kayıpları, hatalı paslar, yanlış tercihler sonucunda rakibin lehine dönüşen tehlikeli kontra ataklara dönüşmesi kabullenilecek hatalardan olmasa gerek.

Son maçlarda özellikle Beşiktaş maçında fazlası ile hatalar yapan Altay Bayındır. Ne yazık ki eski formunda olmadığını görmekteyiz. Buna ne sebep veriyor ise hemen bertaraf yoluna gidilmeli. Volkan gibi bir tecrübe kesinlikle Altay Bayındır için gerekli olan motivasyon, çalışma programı ve antrenmanlar ile onun eskisi gibi güvenini en kısa sürede kazandıracaktır.

Mauricio Lemos;

Yeni transfer ve savunmamız için çok şey beklediğimiz stoperimiz. Bence halen yeterli düzeyinde değil. Çok hatalar yaptığı teknik ve fiziki olarak zayıf görünmekte. Ama tek başına bu görüntüye aldanmamak lazım orta sahanın ve ileri ucun yaptığı her hata kontra olarak savunmamızı yalnız ve tam anlamı ile hazırlıksız yakalanmasına sebebiyet vermekte. Takım savunmamızı çok iyi yapmamız gerekmekte. Sosa’nın hatalarını düzeltmeye çalışan ön libero Luiz Gustavo savunmada yardımları da etkili yapamamasına sebebiyet veriyor.

Gelelim Erol Bulut hocamıza;

Fenerbaçe’mize futbolcu kimşiği ile verdiği hizmetler tartışılmaz güzel anlar bıraktığı aşikar. Şimdi teknik direktörlük yeni görevi çok daha zor. Disiplinli çalışma ile kendi kariyeri için Fenerbahçe onun için çok büyük bir basamak. Eğer takımını en iyi şekilde çalıştırırsa ve kendisini geliştirmeye devam ederse başarıya ulaşarak Fenerbahçe de yıllarca hizmet verebilir. Doğru kadroları hazırlamak, taktiksel çalışmalara yoğunlaşmak ve daha bir çok şey. Ben başaracağına inananlardanım.

Kısacası bu maçı kaybettik ama beklide önümüzdeki zorlu 30 hafta için çok daha fazlasını kazandık. Çok çalışarak ve inanarak tüm benliğimiz ile ruhumuzla her şeyimizi ortaya koyarak şampiyonluğa ulaşa biliriz. Başka yolu yok. Yola devam Fenerbahçe olmak kolay değil. Her zorluk bizim için bir teferruat olmuştur tarih boyu. Bedava şampiyonluk bizim gibi büyük kulüplere yakışmayan yoldur.

Centilmen Adam

DERECELANDİRME

56%

CENTİLMEN ADAM
56%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This