Sayfa Seç

reklâm

Kaptana Saygılarımızla…

Kaptana Saygılarımızla…Puan 74%Puan 74%
reklâm

Kaptana Saygılarımızla…

Kaptanımız Emre Belözoğlu son maçında golünü atarak, kaptanlık bandını genç yetenek Ömer Beyaz’a emanet etti.

Nereden bakarsanız bakın. Yaptığınız işe saygı duyulması gerçekten çok büyük uğraş ve emek ister. Yıllarca birikim ve tecrübe ister. Yatırım ve eğitim ister. Hatta bunlarda yetmez işinizin size uygunluğu için özel yetenekler de ister. Peki ya çok göz önünde ve medyada yoğun bir takibe alınan bir sektörde çalışıyorsanız? İşte o zaman işiniz daha da zorlanır. Hele hırslı ve duygusal yapıya sahipseniz gerçekten de çok zordur.

İşte Emre Belözoğlu; Gencecik yaşında yeteneği ve çalışkanlığı ile göze girdi. Çalışkan, hırslı, öğrenmeye açık fakat toy bir genç. Verilen şansları başarı ile hakkını verdi. O derece ki sayısız kupaların sahibi oldu. Gencecik yaşta Türkiye’ye sığamadı Avrupa’nın en değerli liglerinde top oynadı. Orada da futbolundan beğeni topladı. Kupaları kazanmaya devam etti. Oynadığı liglerde kulübü için mücadelesini yeşil sahalarda ter dökerek verdi.

Kimi zaman eleştirildi. Ama asla yaptığı iş ile ilgili bir eleştiri hatırlamıyorum. Başarısızlığı, tembelliği, mücadele isteksizliği veya yeteneği için asla eleştirilmedi peki niçin eleştirildi? Hırsı için mi? Ya da duygusallığın sebebiyet verdiği açıklamalar veya her neyse. Futbol da bu nankörlük her zaman vardı ve var olmaya devam edecek. Zor iş futbol. Zor iş futbolcu olmak.

Emre, futbolu ile saygı duyulan bir şahsiyet. Hatta öyle ki futbolun efsanesi Pele’nin yetenekli futbolcular listesine aldığı gençlerden biridir Emre Belözoğlu. Milli takımda ter döktü ve bizlere güzel duygular yaşattı. Asla şımarmadı, çalışmaya sürekli devam etti. İşini severek yaptığı her halinden belliydi. Son maçında yine golünü attı. Ve kaptanlık bandını 17 yaşındaki genç yetenek Ömer Beyaz’ın koluna takarak sahadan ayrılırken gözlerinde duygusallığı gördüm. Olgun ve vakar duruşu duygusallığı ile sarmalanmıştı.

Kaptan için bu son olmayacak. Artık önünde belki de daha zorlu görevler seni bekleyecek. Eminim ki çalışkanlığın ve tecrübenle bize katacağın daha çok başarı olacak.

Centilmen adam

DERECELENDİRME

74%

EDİTÖR PUANI
74%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This