Sayfa Seç

reklâm

İstikrarlı Adımlarla Şampiyonluğa Erişmek…

İstikrarlı Adımlarla Şampiyonluğa Erişmek…Puan 88%Puan 88%
reklâm

İstikrarlı Adımlarla Şampiyonluğa Erişmek…

Fenerbahçe’mizin Süper Lig dördüncü haftasında sahasında ilk üç haftanın lideri ve flaş takımı F. Karagümrük karşısında, 2-1’lik skorla rakibini hem liderliğinden etti hem de son derece büyük avantaj elde etti. Henüz ligin başında birçok transfer ile takıma yeni gelmiş oyuncuların uyum süreci açısından bu zorlu dönemde alınan değerli 3 puan ilerleyen haftalarda takımımız için çok önemli olacak.

Kim ne derse desin F. Karagümrük güçlü bir takım olduğu belli. Böyle diyorum çünkü eminim ki şimdi bu maçın ardından Karagümrük için negatif demeçler, söylemler ve hatta kimi köşe yazarlarından satırlar dolusu eleştiri yağmurları gelecektir.  Tıpkı Papiss Cisse’yi geçen sene överek yere göğe sığdıramayıp Fenerbahçe transferinden hemen sonra “Çok yaşlandı. Gerekli performansı sergileyemez. Fizik gücü bu uzun lig maratonuna olumlu yansıtabilecek mi?” yorumları gibi.

Neyse onlar konuşsun ve kendilerince reytinglerini yukarıya çıkartma gayretlerini sergilesinler. Çünkü bu kafayla işleri zor.

F. Karagümrük maçı bizim için çok önemli bir maçtı. Milli takım arasından hemen önce zorlu bir dönemeci takımın güzel oyunu ile kazandık. Elbette sahaya yansıyan eksikliklerimiz çok. Bu eksikliklerimize rağmen bu maçı kazandık. İşte bu önemli. Erol Bulut hoca ve futbolcular verdikleri demeç ve açıklamalarda sürekli şunu söylüyorlar; “Daha iyi olacağız. Bazı eksikliklerimiz için daha çok çalışmalıyız. Çalışarak bu eksikliklerimizi gidermeliyiz.” v.b. gibi demeçler.

Tamam doğru eksiklikleri gidermenin yolu elbette çalışmak ama sürekli bu söylem ile basının karşısına çıkılmamalı artık. Çünkü sen bu eksikliklerinle bile rakiplerini yeniyor ve en büyük ezeli rakibine de puan kaybetmesine sebebiyet verebiliyorsan doğru yoldasın demektir.

Yine de anlıyorum herkes şunu biliyor ki bu takım daha iyisini, bu güçlü kadrosu, yetenekli hocası, onlardan hiçbir şeyi esirgemeyen yönetimi ve muhteşem yüreklerini ortaya koyarak desteklerini her ortamda gösteren taraftarları ile daha iyisinin yapılabileceğinin herkes farkında. O zaman çalışmalara devam ederek her hafta daha da iyi, güçlü ve etkili futbolla galibiyetlerimize devam edelim ve şampiyon olalım.

Çünkü bu söylemleri sürekli duyan bazı spor yorumcularının söylemleri sanki Fenerbahçe’de eksikler var (ki katılıyorum eksikliklerimiz var hangi takımın yok ki?) kazanılan üç puan var ama önümüzdeki hafta bu takım duvara toslar ve benzeri yorumlarla karşılaşıyoruz. Bunları okuyan, dinleyen bazı taraftarlarımızda olumsuz etkilenerek üzülmelerine sebebiyet veriyorlar.

Uçaktan indikten sonra ayağının tozuyla 2 gol atan forvetimiz var. Geçen sene eleştirilen milli takım için gereksiz üzücü yorumlar yapanlara inat maçın son dakikalarında penaltıyı çıkarabilecek kadar kocaman yürekli bir kalecimiz var. Senelerce her hafta değişik kadroları en az 5 ay deneyen hocalara inat kendi kadrosunu aldırtan yönetim ve futbolcularla köprüyü oluşturmuş gerçekten takımı ve taraftarı için köhneleşmiş futbolu kenara iterek modern futbolun yeni temsilcilerinden çalışkan bir hocası var. Her şeyini, tüm imkanlarını vizyonu ile zenginleştirerek diğer takım yöneticilerine pusula olabilecek kadar centilmen ve fedakâr bir yönetim kadrosu var. En önemlisi ise takımına her şartta yürekten bağlanmış hiçbir çıkar gözetmeden takım sevgisi için el ele veren milyonlarca taraftarı var.

O zaman önümüzde hiçbir engel yok. Yolun açık olsun Fenerbahçe’m.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

88%

EDİTÖR PUANI
88%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This