Sayfa Seç

reklâm

FENERBAHÇEMİZE YAPILAN ALGI OPERASYONLARI

FENERBAHÇEMİZE YAPILAN ALGI OPERASYONLARIPuan 97%Puan 97%
reklâm

FENERBAHÇEMİZE YAPILAN ALGI OPERASYONLARI

Fenerbahçe’miz hakkında son günlerde ayyuka çıkan algı operasyonları bu sene ligimizin henüz başlarında tekrardan başlamış durumda. Özellikle bu son 2-3 hahta itibari ile oluşturulan bu yıpratıcı ve gayri ahlaki algı operasyonları o denli üst seviyeye çıktı ki bunları paylaşmak ve takımımıza verilmek istenen zararları bertaraf etmek ve tüm taraftarlarla takımımızı birbirlerine sımsıkı kenetlemek için bu yazıyı kaleme almak istedim.

Zorlu bir sürecin devamında son oynadığımız Gaziantep FK. Maçının ikinci yarısındaki takımımızın kıpırdanışı bu maçın toplam 90 dakikasında oynanan futbol ve sergilenen mücadele tahmin ettiğim gibi karabulutların artık dağıldığının işaretleriydi. (Bazı kesimlerinde korkularını körüklendiğini unutmamalıyız.)

Teknik Direktörümüz Sn. Erol Bulut taraftarlara verdiği sözleri yerine hakkıyla getirdiğini bizlere gösterdi. Bazı yorumcuların ve neredeyse tümü ve eski futbol hakem yorumcularının bu durumdan ziyadesi ile rahatsız oldukları her hallerinden ve sözlerinden belliydi. Hiç biri oynanan futbolu konuşmak yerine hakemin maç boyunca verdiği kararları hem de haksız ve yanlı şekilde eleştirmeleri kendilerini komik durumlara düşürmeleri ve hatta Fenerbahçe’ye karşı düşmanca tutumlarını dinledik gece boyunca.

Unutulmaz Eski Hakem Erman Toroğlu;

Meşhur Erman Toroğlu şunu bile dedi (hakem için) onun babasını bilirim. Bunlar torpilli hakemlerden baba oğul kuşağının devamı. İnanmak zor ve son derece çirkin bir bakış açısı. Bu memlekette baba mesleğini takip eden binler belki de milyonlar vardır. Biz Türk milleti ecdadımızdan beri baba mesleğini onu rol model alarak yaparız. Babalar oğulları ile gurur duyarlar. Sen Erman Toroğlu sen gerçekten çok üzüntülüyken veya sinirliyken ağzından çıkacak olan sözlere dikkat etmen gerekmez mi? Hakemi eleştire bilirsin tabi hakemlik bilgi dağarcığın çerçevesinde, bu bize göre doğru ya da yanlış olabilir. Ama asla Türk halkının yıllarca yaşamına kültürel değerlerine zarar verecek şekilde benzetmelere sebebiyet verecek açıklamalarda bulunamazsın. Aslında bunu fark etmeden yaptığının farkındayım. Ama yapacak bir şey yok. Senin için hakemlerin Fenerbahçe aleyhine verilen her karar doğru. Fenerbahçe lehine verilen her karar kesinlikle yanlış. Her Fenerbahçe’nin kazanması sanki senin için üzücü bir olay gibi ve her üzüldüğünde düşünmeden kontrolsüz konuşmaların yıllardır TV kanallarından şahit olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

Başakşehir kulübünün Değerli Başkanı Sn. Göksel Gümüşdağ;

Yayıncı kuruluşa maç sonu açıklamalarında ki hakeme yönelik açıklamalarınıza geliyorum. Genel olarak hakemden şikayetçi kendisi aslında Göksel beyi anlamak mümkün. Kısacası son derece şaşkın olduğunu da söylemem gerek. Nasıl olmasın ki? Her maç hakemler Fenerbahçe Aleyhine kararlar verirlerken niye bu maçta da Fenerbahçe aleyhine kararlar verilmedi? Haklımı yani bu adalet mi? Ya! İşte Türk futbolunun geldiği son nokta şu an için bu. Sn. Ali Koç hakemlerle ilgili açıklamalarında sadece Fenerbahçe için değil oynadığımız karşı takımlarında şikayetleri var diyerek aynı problemi empati yaparak son derece adaletli ve bey efendi üslubu ile dile getirmedi mi? Ama Göksel bey üzülmeyin maçta Fenerbahçe’nin lehine verilmesi gereken en az 2 hatta 3 tane penaltı kararı mevcut. Bunları niye dile getirmiyorsunuz? İnanın Ali Bey, olsa bunları da dile getirirdi.

Hepimizin Sevdiği Unutulmaz Futbolcu Rıdvan Dilmen;

Rıdvan Dilmen bizler den biri. Fenerbahçe için büyük bir değer ve hepimizin kalbinde yeri olan diğer lakabı ile Şeytan Rıdvan. Maçın hemen ardından NTV kanalında %100 futbol programının yorumcusu. Senin yerin her zaman farklıdır biz Fenerbahçelilerin yüreklerinde. Neden o kalpleri kıracak sözleri söylersin ki bizlere. Yapmış olduğun açıklamanın özüne diyecek hiçbir şeyim yok tamamen katılıyorum. Ben de her zaman söylerim. “Kişiler her kim olursa olsun Fenerbahçe’nin üzerinde değildir.” Okey. Peki bu maçı hakem Başakşehir’den alıp Fenerbahçe’ye verdi ne demek? Sen de aynı sahada top oynadın aynı çimlerin üzerinde büyük mücadeleler verdin. Dün çubukluyu giyen tüm futbolcularımız mücadelelerini sahaya terleriyle ortaya koymadılar mı? Attıkları goller de hiç onların katkısı yok mu? Hepsini maçın hakemi Bahattin Şimşek mi attı? Savunma yaparken kafasını tekmelere uzatan Serdar, Nazım değiller miydi? Caner değil miydi defalarca kanattan ceza sahasına yapılan ortalarla gol yollarını zorlayan? Erol hoca değil miydi yepyeni bir diziliş (4-4-2) ve taktik plan ile sahaya koydurduğu futbol? Kaptan Luiz Gustavo’nun attığı üçüncü golde takım arkadaşlarını tıpkı bir orkestra şefi gibi göstere göstere pozisyonunu hazırlatıp topu ağlarla buluşturmasına bir katkısı yok muydu? Yapma günaha girme bizleri kırma. Gustavo’nun gördüğü sarı doğru ama senin düşündüğün kırmızı yanlış. Hele Thiam’a top avuta çıktı hakem korner verdi, kornerden gelen top da gol oldu söylemin külliyen yanlış. Orada Thiam’a yapılan hareket zaten %100 penaltı. Tüm bu söylemlerin Fenerbahçe aleyhine o gece algı operasyonlarına soyunan art niyetli kişiler tarafından kullanıldı. Üstelik yetmezmiş gibi “Sizin efsanevi futbolcunuz bile böyle diyor” diyerek senin sözlerinle bu algı operasyonlarını sürdürdüler. Bu art niyetli insanlar yaptıkları kötülükleri bizler için son derece değerli olan senin sözlerinle bizleri vurmaya çalışmaları bizi daha da çok üzülmemize sebep oldu. Yine de sen bizim unutamayacağımız bir değerimiz olarak sonsuza kadar kalacaksın.

Sosyal Medyada ki Sahte Fenerbahçelilere Dikkat;

Dün gece şunu fark ettim. Sosyal medya mecrasında birçok Fenerbahçe guruplarında sanki Fenerbahçeliymiş gibi hesap açarak guruplara üye olarak sızan kimi Fenerbahçe düşmanları. TV yorumcularının Fenerbahçe hakkında yaptıkları olumsuz bir takım görüş ve yanlı yorumlarını Fenerbahçe’mizin zarar göreceği şekilde paylaşımlarda bulunarak gerçek taraftara fitne ile yanıltmaya ve takımdaşlıklara zarar vererek kulüp ile taraftar arasında nifak tohumlarını zerk ettiklerine şahit oldum. Bu kişilere karşı yaptığımız yazışmalar sonucunda da; utanmadan Fenerbahçe’ye futbolcularımıza ve hatta Başkana küfürler ağır hakaret içeren söylemlerde bulunduklarını da gördüm. Bazıları da takıma zarar vermek için çöp futbolcu Aziz başkan geri gelsin ve bunun gibi yeni provokatif söylemler ile Fenerbahçe’de kaos ortamların çıkmasına uğraşmaları da cabası.

Siz değerli Fenerbahçeliler bunlara son derece dikkat edelim. Karşımızda bulunan organize olmuş bu feyk taraftarlar bizleri takımımızdan soğutmalarına müsaade etmeyelim. Biz öyle bir takımın taraftarlarıyız ki, tarihte altın harflerle yazılmış emeklerin, zaferlerin, Türk milletine mal olmuş başarıların sporcularının tırnakları ile mücadeleleri sonucunda alınan başarılarla dolu muhteşem bir kulübün taraftarlarıyız. Onlarla gurur duyalım ve kalbimizin en güzel yerlerinde yaşayalım. Hep birlikte şampiyonluklara el ele koşalım.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

97%

EDİTÖR PUANI
97%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This