Sayfa Seç

reklâm

FENERBAHÇE–KARACABEY BELEDİYESPOR 1-0

FENERBAHÇE–KARACABEY BELEDİYESPOR 1-0Puan 54%Puan 54%
reklâm

KUPADA SON ONALTI | FENERBAHÇE–KARACABEY BELEDİYESPOR 1-0

Z. Türkiye kupası 5nci tur karşılaşmasında dün Fenerbahçe’miz kendi sahamızda Karacabey Belediyespor’u ağırladık. Karşılaşma 90 dakika sonunda 1-0lık lehimize sonuçlanarak kupada ilk onaltı takıma yükseldik.

Maç mücadele açısından son derece hareketsiz ve bir o kadar da futbolun güzelliklerinden yoksun ve seyir açısından da keyif vermeyen bir tat bıraktı hepimizde. Gerçekten ligde oynadığımız son mücadele sonucunda camiada çıkan tepkiler sonucunda sportif direktörümüz Emre Belözoğlu’nun açıklamaları ile birlikte bu maçı sabırsızlıkla bekledim. Sonuç. Düşüncelerimi merak ediyorsanız okumaya devam.

Ben başarı için kora kor mücadele eden 11 tane futbolcunun sahada aslanlar gibi savaşmasını bekliyordum. Peki ne gördüm? Erol Bulut saha içi dizilişini değiştirmiş ve taktiksel oyun akışı da yenilenmiş. Oynatılan 4-1-3-2 yerine 5-4-1 dizilişi ile sahaya çıkan Fenerbahçe 28nci dakikada kırmızı kart görmesi ile Erol Bulut’un bütün planları suya düştü. Yani her hakım her maçta kırmızı görebilir. Bundan ötürü kırmızı kart görebilme riski için her teknik heyetin takımı için ikinci bir kriz taktiği, dizilişi mevcut olması zorunlu değil midir? Evet zorunludur peki biz böyle bir şey gördük mü? Cevap koca bir HAYIR.

Ya futbolcuların mücadeleleri hakkında bir gelişme var mı? Pelkas iyi mücadele veriyordu önceden. Bu maçta diğerlerinden hiçbir farkı yoktu. Neden? Biz kötü mücadele edenlerin düzelmesini bekledik, iyi oynayanların kötüleştiğine şahit olmak istemedik ki. Pelkas’ın bu davranışı inşallah Erol Bulut hocanın oyundan erken aldıktan sonra yaşanan bir güvensizliğin oluşturduğu yansımaları görmüyoruzdur inşallah. Eğer böyle ise yönetim ve Emre Belözoğlu’nun hem hoca hem de Pelkas ile açık açık konuşmalı ve problemi yok etmelerini şiddetle öneririm. Yok eğer taraftarın sevgisi Pelkas’ta bir şımarıklık yaptı ise Ömer Faruk orada formayı giysin ve ilk onbirde sahaya çıksın.

Saha içinde mücadelelerde kimi futbolcuların kimi futbolculara tepkileri artık kameralara kadar yansıdığını görmekteyim. Mesela dün M.hakan Yandaş haklı olarak Jose Sosa’nın oynadığı futboldan yardımlaşmamasından ötürü son derece tepkili idi. Ve ikinci yarı Sosa oyundan alındı. Hani toplantılar düzenlenmişti. Hani artık herkes tek yürek olmuştu. Eğer alınan kararlara uymayan, takmayan futbolcular varsa gereği yapılsın.

Önemli olan ilk 16 biletini almaktı ve biz bunu bu maçta o şekilde yada bu şekilde başardık. Şimdi önümüzde lig maçlarımız var bu periyotta çok dikkatli olup bütün problemlerimizi bertaraf edip iyi bir takım olmak adına birlik olmamız gerekmekte. Çünkü bu futbol, bu mücadele, bu sistem beni asla tatmin etmedi etmiyor.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

54%

CENTİLMEN ADAM PUANI
54%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This