Sayfa Seç

reklâm

Erol Bulut’un Maç Sonu Açıklamaları | Fenerbahçe – Gençlerbirliği

Erol Bulut’un Maç Sonu Açıklamaları | Fenerbahçe – GençlerbirliğiPuan 64%Puan 64%
reklâm

Erol Bulut’un Maç Sonu Açıklamaları | Fenerbahçe – Gençlerbirliği

Fenerbahçe Gençlerbirliği maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Erol Bulut’un açıklamaları şu şekilde oldu;

Maç Hakkında;

Deplasmanda nasıl rekor kırıyorsak maalesef kendi evimizde de kırıyoruz mağlup olarak. Bugün aslında oyuna iyi başladık, baskılı başladık. Golümüzü de attık. Ama ondan sonra ilk yarıda rakibin kaleye kaç kez geldiğini hatırlamıyorum, hiç gelmedi. Bir orta sonrası kendi kalemize attığımız bir gol oldu. Maç 1-1 oldu. İkinci yarı rakip daha çok kapanmaya başladı. Biz elimizden geleni yapmaya çalıştık, değişikliklerle 2 forvete döndük, 3-5-2 sistemine döndük, daha baskılı oynamaya çalıştık. Bir iki tane pozisyon yakaladık, değerlendiremedik. Maalesef bir kontra ataktan, bence %100 ofsayt olan bir pozisyon ama nedense -daha önce de söyledim- bize çizgiler biraz farklı çiziliyor, rakiplere biraz farklı çiziliyor. Ama burada art niyet var mı onları kendileri düşünecekler. Ama pozisyonu bir daha değerlendirseler kesin ofsayt pozisyonu. Nitekim maçı 2-1 kaybetmiş olduk. Şampiyonluk yarışında bir yara almış olduk. Ama biz yine de önümüzdeki maçları hiçbir zaman bırakmayacağız, sonuna kadar mücadelemizi edeceğiz. Sadece sahada değil, saha dışında da mücadelemizi edeceğiz.

Hücum anlamında değişikliklere gitmek zorunda kaldık. İlk yarıda forvet anlamında Thiam olsun istediğimiz verimi alamadık açıkçası. İkinci yarıda ikili forvete dönerek daha çok kenarlardan ortalarla yapacağımız, atacağımız şutlarla ve araya paslarla pozisyon buluruz dedik. Birkaç pozisyon yakaladık ama değerlendiremedik. Yakalandığımız bir kontra ataktan, ofsayt olan bir pozisyondan gol yedik. Maçı o şekilde kaybetmiş olduk. Tabii istemediğimiz bir durum.

Rakiplerimizin Puan Kaybetmesini Bekleyeceğiz;

 “Tabii rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Haftaya Beşiktaş’a karşı oynayıp, orada 3 puan alıp yolumuza o şekilde devam etmek isteyeceğiz. Tek çaresi çalışarak, hatalarımızı düzelterek, daha az hata yaparak rakiplerimizden puan almak. Hem deplasmanda aynı zamanda kendi stadımızda.

Basın Toplantısı;

Bugün hiç istemediğimiz, hiç düşünmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Aslında oyuna istediğimiz gibi başladık, baskılı başladık, golümüzü de attık. Her ne kadar rakip kendi birinci bölgesinde defansı kursa da istediğimiz golü frikikten olsun, serbest atıştan olsun bulduk. Rakip ilk yarıda kaleye bir kez bile gelemezken kendi kalemize attığımız 1 gol var. Maç 1-1 olduktan sonra ikinci yarı maçı kazanmak adına değişiklikler yaptık. İkili forvete döndük, 3-5-2 sistemine döndük. Daha baskılı oynayalım, kanatlardan gidelim, dikine paslar olsun.. Nitekim birkaç pozisyon yakaladık ama değerlendiremedik. Rakip ondan sonra bir kontra ataktan, ofsayt olan bir pozisyondan, üzerine basarak söylüyorum, ofsayt olan bir pozisyondan gol attı; yine bizim aleyhimize verilen bir karar. VAR’da nedense bugüne kadar hep bizim aleyhimize bu çizgiler oluyor; Antep olsun, Galatasaray olsun, bugün olsun. Bize böyle bir pozisyon olsaydı emin olun ofsayt verilirdi, onu söyleyebilirim. O yüzden Türk futbolu ile ilgili çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü söylediğim zaman belki yanlış konuşabilirim. Ama bu ortama baktığımızda bazı şeylerin veya çoğu şeyin doğru gitmediğini, hep birlikte, biz sahada olalım, taraftar ekranları başında olsun, hepimiz yaşıyoruz. Bu şekilde zor, öyle söyleyeyim.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

64%

CENTİLMEN ADAM PUANI
64%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This