Sayfa Seç

reklâm

Entrika ve Masa Oyunları;

Entrika ve Masa Oyunları;Puan 87%Puan 87%
reklâm

Entrika ve Masa Oyunları;

Fenerbahçe’mizin Süper Lig beşinci haftasında deplasmanda Süper Lig’in kuvvetli ekiplerinden Göztepe ile yaptığı mücadeleyi 2-3 lük skorla geçerek çok önemli bir deplasman dönemecini geçerek liderlik için emin adımlarla ilerlemeyi sürdürdü.

Erol Bulut hocanın milli arayı çalışmalar ve eksikliklerin giderilmesi adına takıma yaptırdığı taktiksel ve fiziksel antrenmanlar, çalışmalar meyvesini verdi. Takımın yüksek paslaşma oranı, kanatların önceki maçlara oranla daha da aktif ve olgun ataklara dönüşmesi. Geriden ileriye yapılan derinlemesine paslar ve kazanılan topların orta göbekte Ozan ile buluşturup, driplinglerle ileri kat eden atakları seyretmek gerçekten güzel gelişmelerdi. İler ki zamanlarda hücum ataklarının çeşitlilik zenginliği takımın, futbolcuların birbirleri ile uyumun artması sayesinde daha da etkili olacaktır.

Tabi bu alınan galibiyetin rakip takımlar açısından ürkütücü olduğunu da vurgulamamız gerekli. Bunu nereden anlıyoruz? Elbette spor yazar ve yorumcuların verdikleri demeçlerden. “Fenerbahçe halen duran toplardan gol atıyor.” “Akan futbolla henüz gol yollarında varlık gösteremiyor.” Hatta bazı teknik direktörler oluşan sonuçların hakemlerin etkisinin bulunduğunu söylemeleri. Yetmedi yıllarını spor yorumculuğu ve yazarlığı ile geçen malum şahsiyetlerin “Şampiyon belli istese de istemese de Fenerbahçe şampiyon olacak.” Gibi açıklamalar yapmaları Fenerbahçe’nin ne denli bir korku sardığının bariz göstergesidir. Toplam 40 hafta oynanacak çok uzun sürecek olan bir ligde alt tarafı 5 maç oynanmış ve ligin henüz başı. Bu denli korku neye delalettir dersiniz. Söyleyeyim “Korku, takımına güvenememek ve çaresizliğin içersin de rakibin başarısını önden karalayarak elde edilen başarıyı değersiz kılmak.” Daha da ileri gideyim. “Sahada kazanamayacağını anlayınca masada kazanmak için entrikalara yönelmek.”

Elbette bu algı çalışmalarının takımımıza zarar vermemesi için tüm bu negatif, asılsız hatta kimi zaman iftiralarla dolu söylem ve yazıların gerek camiamızın spor yazarları gerek yöneticilerimiz, sporcularımız ve gerekse taraftarlarımızın hiçbirine itibar etmemesi çok önemli. Bizler kendi futbolumuzla ilgilenmemiz, eksiklerimizi çok çalışarak gidermemiz. Sahada çubuklunun hakkını mücadelemizle vermemiz ve takımımızı yürekten severek kazansak da kaybetsek de destekleyerek yolumuza devam etmemiz gerekiyor.

Bundan yıllar önce buna benzer entrikalar dönmekte iken, (Eskiler hatırlayacaklardır) dönemin gazetecileri Teknik Direktörümüz Veselinoviç hocamıza soruyorlar Fenerbahçe savunmada problemleri var çok gol yiyorsunuz bir önlem düşünüyor musunuz? Veselinoviç hocamız tüm bu oyunları yıkan yerle bir eden cevabı veriyor. “yediğimizden fazlasını attığımız sürece sorun yok” ve o sene Fenerbahçe şampiyon olmuştur. Veselinoviç hocamızı da  saygı ile anıyoruz.

Fenerbahçe’mizi tebrik ediyoruz. Güzel günlere doğru dolu dizgin tek bir yürek olarak el ele yolumuza devam etmek dileği ile. Saylılarımızla..

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

87%

EDİTÖR
87%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This