Sayfa Seç

reklâm

Emre Belözoğlu’nun Maç Sonu Açıklamaları | Fenerbahçe – Y. Deenizlispor

Emre Belözoğlu’nun Maç Sonu Açıklamaları | Fenerbahçe – Y. DeenizlisporPuan 88%Puan 88%
reklâm

Emre Belözoğlu’nun Maç Sonu Açıklamaları | Fenerbahçe – Y. Deenizlispor

Fenerbahçe-Y. Denizlispor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Emre Belözoğlu’nun açıklamaları şu şekilde oldu;

Bu Galibiyeti Fenerbahçelilere Armağan Etmek İstiyorum;

Her şeyden önce kazanmak güzel. Öncelikle bu galibiyetimizi kalbi samimice bizimle atan, Fenerbahçe’ye gönül vermiş ve gerçekten her türlü derdini dert edinmiş bütün Fenerbahçelilere armağan etmek istiyorum. Camia zor bir dönemden geçiyor, hepimiz bunu çok net bir şekilde hissediyoruz. Oyuncular, Erol hocamız ayrıldıktan sonra ister istemez kendi adlarına da bir reaksiyon koymak istediler ortaya. Biz Erol hocayla da çok planlı bir şekilde elimizden geldiğince kulübümüze hizmet etmeye çalıştık ama ayrılıklar oluyor, futbolda bunlar var. Oyuncular bugün bence maçın ilk yarısında bizim de oyun anlamında eleştirdiğimiz dönemlerde o reaksiyonu vermek için çok fazla istediler. Tam istediğimiz pas oyunundaki parselasyon olsun veya rakibe topu verdiğimizdeki reaksiyonel oyunumuz olsun onlardan istediğimiz… Tam anlamıyla bunu yerine getiremedik açıkçası. İstediğimiz olmadı ilk yarıda. İkinci yarıya takım çok daha iyi başladı. Daha istekli, set oyununu daha doğru oynamaya çalışan, rakibi enine ve boyuna uzatmaya çalışan. Akabinde de pozisyonlar geldi. Oyunun çözülmesi için zaten bizim inandığımız da atacağımız bir gol. Golü attıktan sonra çok net pozisyonlara da girdik. İkinci yarıda hemen hemen pozisyon vermedik diye düşünüyorum. İlk yarıda sadece geçişten bir iki tane pozisyona girmeye çalıştı Denizlispor.”

Artık Ligin Boyu Kısaldı;

 “Kazanmak kolay değil. Artık ligin boyu kısaldı ve her takım mücadele ediyor. Şampiyonluk yarışında olduğumuzu göstermek adına bizim bu reaksiyonu vermemiz gerekiyordu. Bugün o reaksiyonu verdik diye düşünüyorum. Evet, oyun anlamında bizim de kendi içimizde eleştirdiğimiz noktalar olduğu kadar ikinci yarıdaki istek, arzu, doğru parselasyon, topun daha hızlanması… Bunlar benim isteğim ve arzum doğrultusunda da oldu. Açıkçası takım buna iyi reaksiyon verdi devre arasındaki konuşmamızdan sonra. Kazandığımız için mutluyum. 1-0 gerçekten çok değerli bir galibiyet oldu ama üstüne inşa etmek istediğimiz çok daha güçlü bir oyun var. Bu da çok ciddi bir pratik ve sabır isteyen bir oyun. Bunu oynatmak için ikinci yarının belli bölümünde oynamış olduğumuz bu oyunu devamlı hale getirmek için çok daha fazla pratik yapmaya ve zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Ama elimizden geldiğince bu 9 haftalık periyodu Fenerbahçelilerin bizden ne beklediğini bilerek, çok iyi çalışarak sonunu mutlu bitireceğimize de inancım ve takımıma güvenim tam diye söylemem gerekiyor.

Maçla İlgili Açıklamaları;

 “Teknik Direktörü kariyerimin ilk maçı olması itibarıyla kazanmak çok güzel. Kazanmak her zaman kolay olmuyor. Bence genelde de zaten zor oluyor. Kazanmanın keyfi gibisi de yok. Mutluyuz. Oyunu içeride değerlendirdiğimizde iki farklı yarıdan bahsedebiliriz. Özellikle ilk yarıda arkadaşlar maçtan önce çok motiveydiler. Aslında 5-6 günlük periyotta çok da iyi çalıştık. Motivasyonumuz çok ciddi yüksekti. Takım istekli ve arzuluydu ve bence takım ama tam istediğimiz seviyede bu oyunu topla ve topsuz istediğimiz şekle getiremedik. Daha çabuk 1 gol bulsaydık planlamamızda başka şeyler olabilirdi. Sonuç itibarıyla ikinci yarıdaki iyi başlangıçla beraber golden sonra takım istediğimiz oyunu oynamaya çalıştı. Mutluyum bütün takımdaki oyuncularıma, arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum; bana ilk maçımda bunu armağan ettiler ve aynı zamanda çok ciddi bir mücadele de ortaya koydular. Bu anlamda takımıma teşekkür ediyorum.” 

Samatta İçin Mutlu Olduğumu Söyleyeyim;

Öncelikle Samatta için mutuyum çünkü çok büyük beklentiyle geldi kulübümüze. Çok düzgün, çok karakterli, tamamen hayatını futbola adamış bir futbolcu. Gördüğüm en profesyonel oyunculardan biri. İstediği gol ortamını yakaladığında ben Samatta’nın gol sayısını çok daha yükselteceğini düşünüyorum. Oyun planının da gelişmesiyle inanıyorum Takımımızdaki mevcut golcülerin golcülerimizin gol sayıları da artacaktır. Samatta için mutlu olduğumu söyleyeyim.” 

Zor Başladı Ama Sonunun Güzel Olacağına İnanıyorum;

Kolay değil, Fenerbahçe kendi sahasında 65 gündür kazanmıyordu. Artık maçlar iç saha diyoruz ama Fenerbahçe’nin iç sahadaki en büyük gücü taraftarı, bunu da kabul etmemiz lazım. 65 gündür galip gelmeyen takım bugün 1-0 kazandı. Evet, oyunu eleştirdiğimiz noktalar olmasıyla beraber doğru bulduğumuz noktaları da var oyunun. Böyle düşününce çok önemli, çok değerli bir galibiyet haline geldi rakiplerimizin de maçlarını kaybetmesiyle beraber. Lig daha 9 haftalık zorlu maçların bizi beklediği bir maraton. Evet, boyu kısalsa da her maçı ayrı düşünüp öyle motive olacağız. Sonunun güzel olacağını düşünüyorum. Zor başladı ama sonunun iyi olacağına ve güzel olacağına inanıyorum.”

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

88%

CENTİLMEN ADAM PUANI
88%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This