Sayfa Seç

reklâm

Emre Belözoğlu Gündeme Dair Açıklamalar…

Emre Belözoğlu Gündeme Dair Açıklamalar…Puan 89%Puan 89%
reklâm

Emre Belözoğlu’ndan Gündeme Dair Camiaya Yaptığı Açıklamalar

Bilindiği üzere Fenerbahçe – Yeni Malatya spor maçından alınan 3-0lık skor sonrasında takım içerisinden ortaya çıkan kaos ve camianın oynanan futboldan hoşlanmamaları sonucunda takımımızın sportif direktörü Emre Belözoğlu’nun FB TV de açıklamaları oldu.

Öncelikle Herkese Sağlıklı Günler Diliyorum;

“Ülkemiz covid 19 sebebi ile zor bir dönemden geçiyor. Bundan dolayı öncelikle herkese sağlıklı günler dileyerek başlamak istiyorum. Bizler cumartesi akşamı ve tüm Fenerbahçelileri üzen bir sonuç ile karşı karşıya kaldık. Kadıköy’ün kendi gerçekler ve prensipleri var. Kendi sahamızda 3 maç ardı ardına kayıp geçmemizden ötürü tüm taraftarlarımıza son derece üzgün olduğumuzu belirtmek isterim. Bu olay sebebi ile kulübümüzde bu 3 gün içerisinde neler konuşulduğunu ve neler yapıldığının bilgilerini paylaşmak istedik.”

Bizim Adımıza Asla Bir Panik Havası Yok ve Olamaz;

“Alınan son sonuçların yaratmış olduğu taraftarlar üzerindeki panik havası görmekteyiz. Biz Fenerbahçe Kulübü adına ne Başkanımız Sayın Ali Koç, ne Sportif Direktör olarak ben ve Teknik Direktör Erol Bulut ve hiç kimsede bir panik yok. Olamaz da. Ben geçmişte de ileride zaman zaman puan kayıpları yaşaya bileceğimizi dile getirmiştim. Hatta kazanılan maçların ardından da kötü günlerin de olacağını, hatta skorların bizi ayrıştıracağı zamanlarında olacağını önceden söylemiştim.”

İşte Böyle Dönemlerde Camiamızın Bize Destek olması Gerekir;

“Böyle dönemlerde bizlerin devreye girmesi gerekir. Camiamızın da bize destek olması gerekir. Bunu o günlerde de dile getirmiştim.”

Başkanımız Önderliğinde Ben ve Erol Hoca Asla Paniğe Müsaade Etmeyeceğiz;

“Taraftarımızın bizden açıklama duymaya çok ihtiyacı var. Öncelikle takımıza ve hocamıza çok güvendiğimizi söyleyerek başlamalıyım. Biz de panik havası yok ve biz camiamızı ayakta tutmak adına mücadele vermeye devam edeceğiz. Sayın başkanımızın önderliğinde, benim ve Erol hocamızla kurulan bu yapı asla paniğe müsaade etmeyeceğini söylemeliyim. Önümüzdeki dönemde skorlar geldiğinde de taraftarlarımıza bu sözlerimizi hatırlatırız.”

Peki Biz Üç Gün Neler Yaptık;

“Sahanın içinden gelen birisi olarak futbolcularımızın duygularını anladığım için gerek birebir gerekse hocalarımızla birlikte futbolcularımızla toplantılar yaptık. Yapılan toplantıların eksileri ve artıları değerlendirildi. Tabi bu son maç için daha özel toplantılarımız konuşmalarımızda oldu. Herkes alınan sonuçtan son derece üzgün. Kendi duygularını, birbirleri ile aralarında olan duygularını, hocaları ile olanları bizlerle paylaştılar. Son derece samimi bir toplantı oldu. Herkes yapması gerekenin farkında, camiamızın bizlerden beklentisinin farkında olarak toplantıyı bitirdik.

Bize Güç Verecek Bizi Birleştirecek Yegane Güç Camiamız ve Taraftarımız;

“Daha öncede söylediğim gibi skorlar birleştirir, skorlar ayrıştırır. Bu allamda bizi anlayabilecek bize güç verecek, bizleri birleştirecek yegane güç de camiamız ve taraftarlarımız. İnanıyorum ki Fenerbahçe’miz taraftarlı bir şekilde bu 3 maçı oynasaydı sonuç olarak kazanırdı. Bizim için en büyük gücümüz taraftarlarımız olduğunu düşünüyorum. Bizler her zaman taraftarlarımızdan ve camiamızdan bu desteği aldığımızı dile getirdik. Oyuncularda şu an her zamankinden daha fazla bu gücü ve desteği istiyorlar. Bunun olumlu yansımalarını herkes görecek. Oyuncularımıza sahip çıkan taraftarlarımız sayesinde takımımız çıkışa geçeceğini göreceğiz.”

Sezon Başında Oluşturulan Havayı Yaratanlar Şimdi Farklı Bir Hava Yaratmaya Çalışıyorlar;

“Önümüzde 84 puanlık bir süreç var. Sezon başında oluşturulan bu havayı biz oluşturmadık. Sezon başında sanki 21 tane takım değil sanki 1 takım varmış gibi havasını oluşturmaya çalışanlar, Şu an başka bir ortam oluşturmaya çalışıyorlar. O yüzden camiamızdan ricam Fenerbahçe’ye gerçekten tertemiz duygularla bağlınmış herkesten ricam; Bu ortamı biz oluşturmadık. Oluşturulan bu yeni ortamı da yine biz oluşturmuyoruz. Bu suni gündemleri oluşturanlar, şu an yine aynı olmayan gündemi oluşturmaya uğraşıyorlar. Sanki bir panik havası varmış gibi.”

O Yüzden Söyleyeceklerim Şunlar;

“Fenerbahçe camiası çok büyük bir camiadır. En büyük gücüde taraftarıdır. Bu camianın dinamiklerini de çok iyi bilen birisi olarak ben söylüyorum ki her türlü sıkıntının içerisinde Fenerbahçe ayağa kalktı ise hep bu taraftarının vermiş olduğu destek ile olmuştur. Bizi ayrıştırmak isteyenlere bu fırsatı vermeyelim. Zaten bir tane Fenerbahçe’miz var. Sabahleyin kalktığımızda inanın bir mağlubiyet varsa buna en çok biz üzülüyoruz. Kazandığımızda da milyonları sevindirdiğimizi bildiğimizden yine en çok biz seviniyoruz. En ufak bir mağlubiyette bizi bu şekilde yıpratmaya çalışacaklar. Biz takımımıza oyuncularımıza güveniyoruz. Yolumuza emin adımlarla devam edeceğimize inanıyorum. Bu sıkışık maç periyodundan da başımız dimdik çıkacağımıza inanıyorum.”

Mevcut Puan Durumumuz Oldukça İyi;

“Artık herkes bilgi çağında araştırdığında bilgilere çok çabuk ulaşabiliyor. Bundan ötürü herkesin bir düşüncesi mevcut 84 puanlık bir lig periyodunda şu  anki puan durumumuza bakıldığında sezon sonu ortalamamızın çok iyi olduğunu görmekteyiz. Panik bir havanın yaratılmasının bir anlamı asla yok. Sanki biz sıkıntılı bir ortam, sürecin içindeymişiz gibi bir ortam yok. Türkiye’de son 2 yılda 70 puanın altında takımlar şampiyon oldular. Bu sene ligimiz 21 takıma çıktı. Otomatikman 84 puanın 50-60 bant arasında puan toplayan bir takım şampiyonluğunu ilan edecektir diye düşünmekteyim. Takımımız önündeki 84 puanın her bir kırıntısına taliptir. Geçmişte bunun örnekleri de takımımız için mevcuttur. 2011-2012 sezonun ilk yarısının son maçında yine Malatyaspor’a yenilmiştik ve Trabzonspor’la aramızda 9 puan fark vardı. Biz o sezonu şampiyon bitirdik. Fenerbahçe yine o eski kuvvetli kadrosu gibi güçlü bir kadroya sahiptir ve yine çevirecek güçtedir.”

“Lig fiksürüne baktığımızda ve puan tablosuna baktığımızda panik olunabilecek bir durum asla yoktur. Üzgün olduğumuz noktalar elbette hep birlikte muhakkak olacaktır. Bizi Fenerbahçe’nin iç sahada üst üste 3 maç kaybetmesi üzmüştür. Bunun bilinmesini istiyorum.”

Bizim Altımızdaki Takımlar Şampiyonluk Şarkıları Söylerlerken…

“Fenerbahçe’mize yapılmak istenen bu tüm oluşum ve algıların cevabını sahada oynayarak vereceğiz. Bazen kayıplarınız sizin büyük kazançlarınız olur. Bu periyodu biz yaptığımız toplantılarımız ve çalışmalarımızla olumlu bir duruma getirdik. Şunu söylemeliyim ki bizim gerimizde olan daha az puanlı takımlar şampiyonluk şarkıları söylerlerken puan durumumuza baktığımızda aynı puanda olmamıza rağmen sanki şampiyonluktan uzaklaşılmış gibi bir portre çizilmesinden rahatsız olduğumuzu dile getirmek için taraftarlarımıza bu açıklamaları yapmaktayız.”

Yeterki Camiamız ve Taraftarlarımızla birlik Olalım;

“Taraftarlarımızın müsterih olmalarını rica ediyorum. Biliyorum şampiyonluk uzun süreden beri beklenmekte. Sabırsızlıkta var bir yandan. Tüm bu oluşturulmak istenen havayı saha içinde verdiğimiz mücadele ile bertaraf edeceğiz. Bu süreci doğru yöneteceğiz. Çünkü bizim işimiz bu. Yeter ki biz camiamızla ve taraftarımızla birlik olalım. Bu gücü ve desteği hisseden oyuncularımızla hedefimize emin adımlarla ilerleyelim.”

Centilmen adam

DERECELENDİRME

89%

CENTİLMEN ADAM PUANI
89%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This