Sayfa Seç

reklâm

Diego Perotti’den Açıklamalar;

Diego Perotti’den Açıklamalar;Puan 87%Puan 87%
reklâm

Diego Perotti’den Açıklamalar;

Diego Perotti Renerbahçe ile Mame Thiam Fenerbahçe ile 2+1 yıllık transfer anlaşmasından sonra takımla birlikte çalışmalarına başladı. Antrenmandan sonra basın mensupları ile bir araya gelen deneyimli futbolcu Fenerbahçe ve kendisi hakkında çeşitti açıklamalarda bulundu.

Transferi hakkındaki görüşlerini ve duygularını paylaşan Diego Pertti’nin yaptığı açıklamar şöyle;

Burada bir Arjantinli olarak bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. Gelmeden önce Sosa ile de tabii ki konuştum. Ortega ile ilgili konuşursak kendisini kişisel olarak tanımıyorum ama onur ve gurur duyduğumuz sıra dışı bir oyuncu. Burada olduğum için çok mutluyum.” 

Fenerbahçe Tarihinde Başarılara, Kupalara Sahip ve Bunu Tutkuyla Yapan Bir Takım;

Ben küçüklüğümden beri futbolla yaşayan ve futbolu çok seven bir insandım. Sürekli diğer liglerin maçlarını takip ediyordum. Özellikle İngiltere olsun, İspanya olsun bu liglerin maçlarını izlerdim. Daha önceden buradaki maçları da izledim. Buradaki ambiyans ile atmosfer, Güney Amerika’ya özellikle Arjantin’e ve Boca Juniors’a çok benziyordu. Bu tutkuyu görünce çok hoşuma gitmişti. 32 yaşındayım ve Roma’dan Fenerbahçe gibi bir takıma gelme şansım oldu. Bu şansı da değerlendirmek istedim. Çünkü Fenerbahçe tarihinde başarılara, kupalara sahip ve bunu tutkuyla yapan bir takımdı. Bu şekilde bir şans geldiğinde de değerlendirmek istedim. Bu yüzden buraya geldim.” 

Burada Olduğum İçin Çok Mutluyum;

Burada bir Arjantinli olarak bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. Gelmeden önce Sosa ile de tabii ki konuştum. Ortega ile ilgili konuşursak kendisini kişisel olarak tanımıyorum ama onur ve gurur duyduğumuz sıra dışı bir oyuncu. Burada olduğum için çok mutluyum.”

Bu Oyun İçin Yaşıyorum. Çok önemli Bir Sakatlığım Yok;

Sakatlıklar hakkında konuşursak, tabii ki futbolda böyle bir risk var. Biz oyuncular sürekli sakatlanma riskiyle bu oyunun içindeyiz. Yaş ilerledikçe biraz daha sakatlanma riski oluyor ya da geri dönüşünüz biraz daha uzuyor. 32 yaşındayım ama profesyonelim. Bu oyun için yaşıyorum. Çok önemli bir sakatlığım yok. Çok ciddi olmayan bir kas sakatlığım var. Sanırım birkaç hafta içerisinde de takıma katılarak her şeyimi verip başarılı olacağımıza inanıyorum.

Karagümrük Maçında Takım Gerçekten Hoşuma Gitti;

Karagümrük maçında takım gerçekten hoşuma gitti. Oyun olarak bakıldığında sahada her zaman öne gitme isteği olan bir takım gördüm. 2-0’dan sonra da bunu güzel şekilde koruduk. Karşı takım da başlangıçtaki gibi bir oyun sergilemedi. En azından beraberlik için başlangıçtaki oyun stillerini değiştirerek daha fazla atağa çıktılar. Ancak biz skoru korumayı başardık. En önemli olan bu; kazanmak.”

Derbiler İki Taraf İçinde Önemli Maçlar. Umarım Galip Gelen Biz Oluruz;

Küçüklüğümden beri futbolu çok seviyorum ve sıkı şekilde takip ediyorum. Fenerbahçe Galatasaray derbisini daha öncede duymuştum. Daha öncede derbilerde oynadım. Boca River Plate derbisinde de oynamasam da taraftar olarak izledim. Bunlar güzel şeyler futbolda. Ben mücadeleceyim ve hırsım yüksek. Derbiler iki taraf içinde önemli maçlar. Umarım galip gelen biz oluruz ve birçok kupa kaldırırız.

Emre Belözoğlu ile 2 Kez Konuştuk;

Emre Belözoğlu ile 2 kez konuştuk internet üzerinden görüntülü olarak. Kendisi Fenerbahçe’ye gelmemi çok istediğini söyledi ve planlarını konuştuk. Şehir hakkında benim de sorularım oldu ve o bunları çok güzel bir şekilde cevapladı. Daha sonra resmi bir şekilde konuştuk ve kontratım hakkında, ne şekilde buraya geleceğim üzerine konuştuk. Ben Roma’daydım ve ocaktan beri sıkıntılı bir sürecim vardı. Son 2-3 gün kala her şey netleşti ve bir karar aldık, buraya geldim.”

Son Karar Teknik Direktörümüzün. Nerde İhtiyacı Olursa O Pozisyon İçin Hazır Olmalıyız;

Ben bu zamana kadar sol açık mevkide gerçek potansiyelimi gösterdiğime inanıyorum ve daha rahat hissettiğimi söyleyebilirim. Biz bu seviyedeki oyuncuların her pozisyona hazır olması gerekiyor. Sağ tarafta da oynadığım oldu ikinci forvet gibi oynadığım da oldu ama tabi son karar teknik direktörümüzün. Bize nerede ihtiyacı olursa o pozisyonda oynamak için hazır olmalıyız ama sorunuza açık, net cevap vermem gerekirse sol açıkta oynamak benim için daha rahat oluyor.

Daha Önce Bu Renklerde Ben ve Babam Bulundu;

Futbol çok güzel bir oyun. Güzel tesadüfler karşınıza çıkıyor. Benim için aynı renkler belki de bu benim için artı. Daha önce bu renklerde ben ve babam bulundu. Ufak da olsa benim için bir motivasyon kaynağı. Bu motivasyonla yüzde yüzümü sahada göstereceğime inanıyorum. Bu renklere kendimi biraz daha yakın hissediyorum.

Perotti tecrübesi ile Fenerbahçe’mize olumlu katkılarda bulunacağı aşikâr. Aynı şekilde Fenerbahçe kendisinin de ses getirebileceği güzel bir ortamda. Sakatlığının ardından onu sahalarda çubuklu ile mücadelesini keyifle seyretmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tekrar hoş geldin Perotti.

Centilmen adam

DERECELENDİRME

87%

CENTİLMEN ADAM PUANI
87%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This