Sayfa Seç

reklâm

Derbiye Verilen Ayar Kirli Operasyon | Fenerbahçe – Galatasaray 0-1

Derbiye Verilen Ayar Kirli Operasyon | Fenerbahçe – Galatasaray 0-1Puan 72%Puan 72%
reklâm

Derbiye Verilen Ayar Kirli Operasyon | Fenerbahçe – Galatasaray 0-1

Fenerbahçe’mizin Süper Ligin yirmi üçüncü maçında Galatasaray’a karşı verdiği mücadeleyi 0-1’lik skorla yenilerek önemli bir avantajı kaybederek liderliği ezeli rakibimize vermiş oldu.

Karşılaşma boyunca genel anlamda güzel futbol seyredemedik. Şunu belirtmemiz lazım ki ne Fenerbahçe ne de Galatasaray gol yememek uğruna beraberliğe razı bir futbol ile sahada mücadele ettiklerini söylemeliyiz. Oysaki tüm eksiklerimize rağmen Galatasaray karşısında galip gelerek ezeli rakibimize karşı puan farkını 6ya çıkartarak bariz bir psikolojik üstünlük yakalamamız içten bile değildi.

Elbette bunun birden çok etkeni var. Kısacası Erol hoca sonucu lehimize sonlanacak bir on bir ile başlaya bilirdi. Veya yapılan değişikliklerin daha doğru yapa bilirdi. Ama her neyse bunu fazlasıyla örneklendire bilir ve çeşitli açılardan da ele almamız mümkün. Bu durum ve alınan neticeden sosyal medyada çok fazla taraftarın negatif etkilenerek ağır şekilde eleştirilerini gördüm hatta ağır ithamlar dahi görmek mümkün. Peki bunun kime ne faydası olacak? Tabi ki kimseye. Bu şekilde yapılan hakaretlere varan eleştiriler takıma zarardan başka hiçbir katkısı olamaz ona da katkı denemez zaten. Centilmen adam olarak şunu ifade etmeliyiz ki bu şekilde hakaretler yaparak sözüm ona eleştiriler yapanlara gerçek taraftar gözüyle bakmadığımızı belirtmek isteriz. Çünkü gerçek taraftar sevdiği renklere istese de hakaret edemez. Eleştiri yapan taraftarlara gelince hepsinin düşüncelerine sonuna kadar saygılıyız. Unutmayalım ki eleştiri ile hakaret eylemleri birbirinden çok farklı kavramlardır.

Maça gelirsek; Fenerbahçe’miz güzel bir futbol oynamadığını belirtmemiz gerekli vasat bir oyun ile maçı tamamladı ve ezeli rakibimize yediği tek golle malup olarak sahadan ayrıldı. Kimi spor otoriteleri ve yorumcuları Fenerbahçe’nin Galatasaray karşısında etkisiz bir futbol sergilediğini ve hatta karşısında ezildiğini söyleme gafletinde bile bulundular. İstatistiki değerlere baktığımızda durumun hiç de öyle olmadığı görünmekte. Topla oynama yüzdeleri %47 ye %53 Galatasaray üstünlüğü mevcut. Demek ki futbolda ki %3 lük bir topla oynama üstünlüğü rakibin karşısında ezmeye yeterli onlar için. İlkokula giden bir taraftar bile bu tespite kahkahalarla güler. Gelelim Fenerbahçe’nin topla oynadığı yüzdesel saha analizine bakalım. Fenerbahçe topla kendi sahasında %32 orta saha ve rakip alanda %25 rakip ceza sahası ve ilerisinde tehlikeli atak bölgesinde %43 ile topla oynamış görünüyor. Ezilen takımımız sahanın en çok ceza sahası ve etrafında tehlikeli atak bölgesinde daha çok oynadığı görülmekte. Komik değil mi? Durun daha bitmedi. Toplam 8 şut atmışız Galatasaray ise toplam 6 şut atmış. Kanımca Galatasaray bizi şut delisi yapmış baksanıza bizden daha az şut çekmişler ama ezdikleri takımdan daha fazla şut görmüşler kendi kalelerinde. İnanılır gibi değil ama çekilen bu şutların isabet değerleri de şöyle. Fenerbahçe 5 Galatasaray 2. Ne aman Allah’ım ezici güce bakın isabetli şut başarı oranı Fenerbahçe %71 Galatasaray %29. Beğenilmeyen forvetler Galatasaray’ı bombalamış Muslera’ya takılmışlar. Ya muhteşem Galatasaray ne yapmış dağlara taşlara şut çekmiş ama yorumcularımıza göre müthiş bir ön bloğa sahip Galatasaray siz ne dersiniz?

Bu istatistikleri çoğaltarak örneklendirmek mümkün ama canınızı rakamlarla daha fazla sıkmak istemiyorum. Sonuç olarak şunu söyleye bilirim. Galatasaray bu futbolu ile liderliği ancak bugün engellenen golümüz gibi ancak hakemler ve kirli düzenin pis elleri yardımı ile puan alarak ön sıralarda tutuna bilir. Ya Fenerbahçemizin Mesut ilk onbire girdiği zaman Gustavo, Pelkas ve İrfan Can’ın takıma aktif olarak katılması ile hakemler tarafından durdurulması ne kadar süre bilecek?

Evet daha iyi oynaya bilirdik. Takımımız daha cesur bir on bir ile sahaya çıkabilirdi. Belki 3-4 gol ata bilirdik ama acaba o goller pislenmiş kirli ellerin yarattığı operasyonlarla hanemize yazılır mıydı?

Şimdi önümüzde bir kupa mücadelesi var. Tamamen ona konsantre olmalıyız. Şampiyonluk için hiçbir şey bitmedi aynı puanda sıralanmış durumdayız. Anatajı tekrar bir çırpıda ele geçire biliriz. Takımımıza sonsuz desteğe inadına devam edelim ve o kirli ellerin umutlarımızı da pislemesine müsaade etmeyelim.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

72%

CENTİLMEN ADAM PUANI
72%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This