Sayfa Seç

reklâm

Denizli’de Oynanan Oyun Tutmadı Kazanan Fenerbahçe Oldu 0-2

Denizli’de Oynanan Oyun Tutmadı Kazanan Fenerbahçe Oldu 0-2Puan 74%Puan 74%
reklâm

Denizli’de Oynanan Oyun Tutmadı Kazanan Fenerbahçe Oldu 0-2

Fenerbahçe’mizin Süper Lig şampiyonluk mücadelesinde bu hafta deplasmanda Y.Denizlispor ile karşılaştı. Karşılaşmanın 51nci dakikasından itibaren sahanın içinde yaşananlar Türk futbolu adına utanç duyulacak türden rezalet bir tiyatro sahnesi gibiydi.

Tüm bu oyunlara rağmen sahada her şeyini ortaya koyarak son düdüğe kadar aslanlar gibi mücadele eden Fenerbahçeli futbolcular inanılması zor bir galibiyete imza atmayı başardılar.

Kimi spor yorumcuları ve hatta sosyal medyadan gördüğüm kimi Fenerbahçe taraftarları Fenerbahçe’nin iyi oynamadığı görüşlerini paylaştıklarımı gördüm. Sahada mücadelede eşitlik ilkesi olmadan bir oyun ortaya konuluyorsa nasıl olurda mücadelenin veya takım sisteminden bahsedilebilir? Anlamak imkânsız ve saçma.

Sahada eşit şartlarda mücadele veremeyeceğini taraflı tutumlar sergileyen bir hakemin kendi takımının aleyhinde kararlarla haksız penaltı kararı, yanlı kartlar verirken moral ve motivasyonun futbolcular üzerindeki etkilerini bir düşünün. 51nci dakikadan itibaren 10 kişi kalan takımımızın tek bir hedefi sahadan galip ayrılmak için top yekün defans yaparak son düdüğe kadar mücadele vermek oldu. Futbolcularımızı oynadıkları oyundan ötürü kimsenin eleştirmeye hakkı yok. En azından bu maç için.

Penaltıyı kurtaran koca yürekli kalecimiz Altay Bayındır için ayrı bir parantez açmak isterim. Öyle bir mücadele verdi ki, kurtardığı penaltıdan sonra 100% lük gollük en az 4 topuda kurtarmayı başardı. Hatta Ali Palabıyık bir ara kalecimiz Altay Bayındır’ın üzerine de oynamaya başladı. Kırmızı kart göstermek için çeşitli girişimlerde de bulundu dikkat ettiyseniz sizde fark etmiş olmalısınız. Ama bu düşüncesini oynadığı oyun, kurtardığı şutlar ve arkadaşlarını motive ederek hatta kimi zaman hakemin taraflı karar ve hareketlerine soğukkanlı şekilde oyunun akışına bırakarak Ali Palabıyık’ı çaresiz ve aciz duruma düşmesine sebebiyet verdi. Sonuçta da gecenin kahramanı ve maçın da yıldızı olmayı hak etti.

Ne yazık ki bu hafta Fenerbahçe’mizin futbolundan bahsedemedik. Çünkü Ali Palabıyık buna müsaade etmedi. Eğer bu maçı mesleğini doğru icra eden futbolu iyi yorumlayan tarafsız bir hakem yönetse idi Fenerbahçe farklı bir galibiyet ve Türk futbolu için de daha güzel bir gece olabilirdi.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

74%

CENTİLMEN ADAM
74%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This