Sayfa Seç

reklâm

Büyük Kaptana İthafen

Büyük Kaptana İthafenPuan 94%Puan 94%
reklâm

Büyük Kaptana İthafen

Unutulamayanların arasından yer alabilmek. Başarıdan başarıya koşarken takım ruhunu her mücadelesinde hissettirmek. Hem taraftarın gözünde hem de yöneticilerinin ve teknik heyetin taktirlerine sahip olabilmek. Ama en önemlisi yaşına rağmen zirvede bırakabilmek. İşte bunu ancak kaptanlar başarır.

O kaptan Emre Belözoğlu. Çubuklunun hakkını veren çalışkan ve sahanın her yerinde takımının önderi olan küçük dev adam.

Bugün Emre Belözoğlu için Fenerbahçe spor kulübünün resmi sitesinden duygusal ve anlamlı bir mesaj yayınlandı;

Kaptanımıza Teşekkürlerimizle

Bazı isimler vardır, sadece formaya değil armaya yazılır, Kulüplerin tarihine kazınır, sonsuza dek unutulmazlar…
 
Kaptanımız Emre Belözoğlu, bugün itibariyle futbolu bıraktığını açıklamış;
 
Kariyeri, başarıları, duruşu ve yaptıklarıyla işte bu unutulmazlar arasına adını yazdırmış,
 
Zeki Rıza Sporel, Lefter Küçükandonyadis, Can Bartu gibi şanlı çubuklumuzun değerlerinden biri olarak aktif futbol hayatını noktalamıştır.
 
Her Fenerbahçeli için bir futbolcudan çok daha fazlasını ifade eden Büyük Kaptanımıza, çubuklu formayla bizlere yaşattığı her anı ve gurur için sonsuz teşekkür ediyoruz.
 
Ve her sonun bir başlangıç olduğunu bilerek; Fenerbahçe’ye bundan sonra katacağı başarılar ve güneşli günlerde kaldıracağımız kupalarda buluşmayı diliyoruz!
 
BÜYÜK KAPTAN EMRE BELÖZOĞLU,
 
Sana Her Şey İçin Teşekkür Ediyor;
Sonsuz Başarılar Diliyoruz!

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Son derece duygusal ve o kadar gurur verici. Aslen her son ayrıca yeni bir başlangıç noktası olsa da Fenerbahçe için Emre Belözoğlu büyük bir değer ve yeni görevlendirmeler ile eski başarılarına yenilerinin eklenecek gibi görünmekte.

Açıklamanın devamında, Emre Belözoğlu’nun kalemlerinden dökülen veda mektubunu da yayınlandı;

“Çocukluğumda Yedikule İmrahor’un, o güzel küçük sokaklarında tek bir hayalim vardı, futbolcu olmak. Başka hiçbir hayal kurmadım. ‘Kader gayrete aşıktır’ derler, ne hayal ettim ise yüce Mevlam fazlasıyla verdi. Hamdolsun her bir salisesince…

Zeytinburnuspor minik takımında başlayan futbolculuk hayalimi bugün itibarıyla Allah’a hamdederek bırakıyorum. Zeytinburnuspor, Galatasaray, Inter, Newcastle United, Atletico Madrid ve Başakşehir kulüplerine, tüm bu büyük camialara gönül vermişlere, çalıştığım tüm yönetici büyüklerime, teknik direktörler ve ekiplerine, kulüp çalışanları ve kader birlikteliği yaptığım, beraber oynadığım bütün futbolcu abilerime, arkadaşlarım ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Her anı kıymetliydi, sağolun. Hayatımın en güzel ve aynı zamanda zorlu süreçlerinde bana hep destek olan canım anneme, babama, kardeşime ve sevgili eşime, her baktığımda içime huzur veren canım evlatlarıma da sonsuz teşekkürler…

Ve Büyük Fenerbahçe… Bugün senin herkese nasip olmayan çınarının altında, Çubuklu ile bir hayali, bir sevdayı bırakıyorum. Ne büyük şerefti senin forman için mücadele etmek. Beni sokakta yürürken hep özel hissettiren, benimle ağlayan benimle gülen büyük Fenerbahçe taraftarına şükranlarımı sunuyorum. Sizi asla unutmayacağım. Bu süre zarfında çalışma fırsatı bulduğum tüm yönetici büyüklerime, hocalarıma, kulüp çalışanlarına ve futbolcu arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Sizinle beraber Çubuklu için mücadele etmek büyük bir şerefti, Allah hepinizden razı olsun. Hüzünleri, sevinçleri, tüm bana kalanlarıyla futbola veda ediyorum. Futbola gönül vermiş herkes beni anlayacaktır. Zor bir karar olsa da hayatın gerçekleri olduğunu biliyorum. Her bir veda mutlak bir başlangıça vesiledir. Futbola, samimiyetle bağlandığım bütüne değerlerime katkı vermeye, Allah nasip ettiği ölçüde devam edeceğimi söyleyerek cümlelerimi bitiriyorum. Allah’a emanet olun Hoşça kalın.”

Seni yürekten sevdik kaptan.

Centilmen adam

DERECELENDİRME

94%

CENTİLMEN ADAM PUANI
94%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This