Sayfa Seç

reklâm

Bein Sport’dan Açıklama

Bein Sport’dan AçıklamaPuan 65%Puan 65%
reklâm

Bein Sports’dan Açıklama

Bein Sports, TFF nin takımlar için harcama limitlerinin açıklanması ardından kulüp ve taraftarlardan gelen tepkiler neticesinde açıklama yapma ihtiyacı duydu.

Bein Sprts’dan yapılan açıklama şöyle;

Türkiye Futbol Federasyonu takım harcama limitlerini açıkladı. Haftalardır, günlerdir, aylardır kulüpler harcama limitlerinin açıklanmasını bekliyordu. Transferdeki yol haritasını şekillendirmek için, bu limitlerin belirlenmesini bekliyordu Türk Futbol Kulüpleri. Ve Türkiye Futbol Federasyonu bugün takım harcama limitlerini açıkladı. Tabi bununla beraber büyük tartışmalarda geldi yaşandı. Hatta yoğun tepkilerde oluştu.

İlk etapta şunu belirtmek isteriz. Digitürk’ün konuyla herhangi bir dahli bulunmamaktadır. Burada doğru adres Türkiye Futbol Federasyonudur.

Digitürk Türk futbolunun en büyük ve halen devam eden en uzun süreli yatırımcısıdır. Türk futboluna, kulüplere en güçlü bir şekilde Digitürk’ün Bein Medya’nın açıkçası yatırımları devam etmektedir ve geçen ay 2019-2020 sezonuna ait lisans ücretinin tamamını kulüplere ödeyerek bu covid-19 mücadelesinde de açıkçası kulüplerin yanında olmuş. Kulüplere büyük bir destek vermiştir.

Digitürk bu hatırlatmayı bildirir.

Kısaca Digitürk bu tartışmalardan ve tepkilerden bunalarak topu TFF’ye atmış durumda. Ama sorumluluk çok daha başka ilkelere ve prensiplere dayanır. Örneğin Açıklamada da belirtildiği gibi Türkiye’nin en uzun süreli yayıncı kuruluşunun, liglerin takibinin heyecanlı ve zevkli bir mücadele ortamında olmasını en az kulüpler ve hatta taraftarlar kadar istemelidir. Yani bu böyle olmazsa kim bu mücadeleleri seyretmak için para vererek yayın hakkını alan şirketen üyelik satın almak isterki?

Sayın Digitürk yetkililerinin konu üzerinde kendilerinin dahli olsun yada olmasın ortamda yapılan mücalelerde adalet ve eşitlik ilkesi ortadan kalktığı andan itibaren insanların ilgisi tamamen yok olacak ve bununda kendileri içinde zararlı olacağı öngörüsü ile yapılan hataya karşı bir reaksiyon göstermesi gerekmez mi?

Bizce gerekir. Kendileri için gerekir. Yıllardır hizmet verdiği ücretli üyeleri için gerekir. Türk futbolu için gerekir. Yıllardır bu alanda yatırımcı olarak kazandığı paranın adalet ve hakkı için eşitlik ilkesi için ve herşey için.

Panik olan savunmacı topu taça atar yetenekli olan savunmacı aynı topu hücuma çıkmak için doğru adrese gönderir.

Centilmen adam

DERECELENDİRME

65%

CENTİLMEN ADAM PUANI
65%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This