Sayfa Seç

reklâm

Altı Dakikaya Sığdırılan 3 Puan

Altı Dakikaya Sığdırılan 3 PuanPuan 94%Puan 94%
reklâm

Altı Dakikaya Sığdırılan 3 Puan | Erzurumspor – Fenerbahçe 0-3

Fenerbahçe’miz deplasmanların korkulu rüyası haline gelmeye devam etmekte. Erzurumspor ile oynadığımız Süper Lig on yedinci haftasında mücadelede 0-3 lük net bir skor ile üç puanı hanemize yazdırarak lider ile puan farkını tamamen kapattık. Özellikle ikinci yarıda oynadığımız futbol gerek taktiksel yönden ve gerekse fiziki mücadele için takımımızın tekrar galibiyet serisinin bir tesadüf olmadığının da imzası gibiydi.

Evet Erzurumspor Süper ligin yeni ekibi bu yıl tablonun alt sırasında bulunmakta. İnanın bana bunun pek bir önemi yok. Kısacası bu sizi aldatmasın böyle takımlara karşı oynamak daha zordur. Özellikle öne geçmek için atacağınız ilk gole kadar dakikalar geçmek bilmez. İlk yarı o denli sakatlıklar ve fauller ile oyun durdu ki neredeyse ilk 45 dakikanın sadece 20 dakikasında top sahada aktif olarak oynandı desek abartı olmaz. Doğal olarak da ilk gol 45+5 de Mert Hakan Yandaş tan geldi. Ve o dakikadan sonra her şey Fenerbahçe’mizin istediği gibi oldu.

İkinci yarıya hızlı başlayan takım yine Fenerbahçe’miz oldu. 48nci dakikada Pelkas ve ardından 51nci dakikada Sinan Gümüş durumu bir anda 3-0a getirdi. Kısacası her şey toplam altı dakika içinde olupbitti. İkinci yarı takımızın oyun yapısı ilk yarıya oranla daha etkin ve sonuca yönelik olduğunu kuşkum yok sizler de fark etmişsinizdir. Emin olun ki bunun en büyük sebebi oyunun ilk yarısına nazaran faul ve sakatlıklardan dolayı oyunun sık sık durmamasıdır. Oyun akışı taktiksel futbolun sahaya yansımaları hatta sahanın futbola elverişli bir zemine sahip olmaması sporcuların oyun konsantrasyonlarını bire bir etkileyen unsurlardan olduğundan ötürü takımızın bu maç biraz zorlandıklarını söylememiz gerekir.

Bizim için alınan bu galibiyette oynadıkları futbolla defansta Sadık Çiftpınar, Oyun kurgusuna yaptığı destek ile Luiz Gustavo, hücum ve atak olgunlaştırma adına da Pelkas, Sinan ve Mert Hakan’ın katkılarının yanında hücumda geriden alınan topların indirilmesi ve geriden gelen ataklara destek verebilmek adına alan boşaltmaları ile Mame Thiam etkili futbolcularımızdandı. Özellike yaptığımız ataklarda rakip ceza sahasına yapılan parselleşme, pozisyon alma bakımından etkili ve hızlı gol girişimlerinden 6 dakika gibi kısa bir sürede sonuca ulaşmamıza olanak tanımış olan futbolcularımız haklı bir deplasman galibiyetinden daha dönmüş oldu.

Bir sözümde Erol hocamıza olacak. Böylesi sıkışık ve yoğun bir tempoda futbol oynamak her takım için zor ve yorucu hem zihinsel açıdan hem de fiziksel açıdan. Hocamızın bu yoğun periyotta takımını iyi organize ederek ve zekice top oynatarak seri galibiyetler ile ligin ikinci yarısına avantaj sağlanmasını da başarmış oldu.

Sıra önümüzdeki kupa maçına geldi. Hadi çocuklar sizlere güveniyoruz. Aldığınız her galibiyet bizi kupalara şappiyonluklara ulaştıracak.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

94%

CENTİLMEN ADAM PUANI
94%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This