Sayfa Seç

reklâm

-12 DERECEDE DONDURUCU FUTBOL SONUCU 1-1

-12 DERECEDE DONDURUCU FUTBOL SONUCU 1-1Puan 76%Puan 76%
reklâm

-12 DERECEDE DONDURUCU FUTBOL SONUCU 1-1

Fenerbahçe’mizin Süper Lig şampiyonluk mücadelesinde bu hafta deplasmanda D.G. Sivasspor ile karşılaştı. Karşılaşmanın -12 derecede modern futbolun oynanmasını imkansız hale getiren buz ve karın yarattığı bozuk zemin üzerinde futbolcuların ayakta zor kaldığı garip bir maç izledik.

Türkiye’nin soğu ile meşhur iki kentinden biri olan Sivas’ta oynanacak olan bu karşılaşma zaten kış olması dolayısı ile neden saat 19:00 da başlatıldı? FİFA ve UEFA karşılaşmalarında önceliğini her zaman sporcu sağlığına vermesine karşın TFF hangi akla hizmet ile daha da soğuk havada karşılaşmanın oynanması yönünde bir program yaptı? Fenerbahçeli ve Sivassporlu futbolculardan sakatlananlar oldu. İnanın bunda havanın ve sahada yarattığı hem de bizzat soğuğun etkisi ile futbolcuların darbelerden daha kötü etkilenmesine sebebiyet verdiği aşikar. Her iki kulübün bundan dolayı uğradıkları maddi ve manevi zararları kimse karşılamayacağına göre bu iş bir keyfe keder yapılamaz. Sivas’taki maç elbette bu hatip havalarda İstanbul’da ki maçtan daha önce oynatılmalı idi. Bunun kötü niyet olduğunu düşünmek istemesem de o vakit bilgisizce ve sorumsuzca alınan bir karar olduğunu kabullenmek zorundayım.

Şimdi gelelim futbola, böylesi bir zemin ve soğuk havada hangi futboldan bahsetmek mümkün olabilir ki? Tüm futbolcular engebeli donmuş zemini bozuk arazide top sürmeye, düzgün pas vermeye, ver kaç yapmaya çalıştılar. Ama başarılı olamadılar. Bireysel hatalar daha da arttı. Elbette iyi tüm bunlara rağmen iyi niyet ile mücadelelerinde sakatlanma pahasına toplara girmeye çalışan, ikili mücadelelerde, preslerde agresif olmaya çalışanlar da olmadı değil. Bence bu çaba bile takımı sakatlanmalarından dolayı verdikleri mücadele açısından ileriki haftalarda takımlarına daha büyük zararlar getire bilirdi. Üzülerek söylüyorum ki bir puan bizim için iyi oldu. Şampiyonluk için böylesi bir hava ve bozuk zeminden elde edilen bir puan işimize olumlu yarayacağını düşünüyorum.

Taktiksek olarak pek fazla bir şey söylemek bu maç için haksızlık olsa da önümüzdeki maçlar için hazırlıklarımızı daha da arttırarak futbolcularımızın hırslarını güzel galibiyet serileri ile süsleyerek devamlılığımızı tekrardan ele almamız gerekmekte.

Elbette her zaman olduğu gibi takımımızın kaptanı Luiz Gustavo’dan bahsetmemek olmaz. Öylesine muhteşem dokunuşlar, müdahaleler ve kritik hamleler yaptı ki yılların ona verdiği tecrübe ile takımımızı belki de yenilgiden kurtaran günün kahramanı oldu desek abartmış olmayız. Sadık defansda hava toplarına ve birebirlerde verdiği mücadelelerde neredeyse hatasız oynadı. Mert Hakan eski takımına karşı hırslı oyununu gösterdi ve penaltı kazanmamızı sağlayarak skora etki etti. Nihayet Valencia, penaltıyı gole çevirerek zincirlerini Sivas’ta parçalayarak moral buldu ve ligde 3ncü golüne imzasını atmış oldu.

Böylesine zor bir dönemeci 1-1’lik bir skor ile bir puan alarak geçtiğimizden dolayı futbolcularımıza ve teknik ekibimize başarı için çalışmalarında her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim.

Centilmen Adam

DERECELENDİRME

76%

CENTİLMEN ADAM PUANI
76%
reklâm

Yazar hakkında

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNERİLEN HABER SİTESİ

VİDEOLAR

Yükleniyor...

SANAT ESİNTİSİ

SPORCULAR

KULVARLAR

SON MAÇ RAPORLARI

Bizleri Takip Edin

Share This